Projekta 4.diena

06.10.2016 kur : Cēres pamatskola

Ceturdienā, 6. oktobrī braucām cept rudzu maizi uz Babīti ceptuvi “Lāči”. Viesi iepazina  ceptuvi, maizes cepšanas procesu, cepēju darbarīkus, paši cepa rudzu cepumus, kas visiem ļoti garšoja. Protams, pagaršojām arī dažādus maizes veidus.

Pēc ceptuves apmeklējuma, devāmies uz Vecrīgu, kur nelielā pastaigā parādījām savas valsts galvaspilsētas skaistākās vietas. Vakarā visi - gan skolēni, gan skolotāji vienojās kopīgos dejas soļos.

Projekta 3.diena

05.10.2016 kur : Cēres pamatskola

Trešdienā, 5. oktobrī apmeklējām Ventspils Demo centru, kur dažādās aktivitātēs varējām izprast mūsu zemes klimatiskās pārmaiņas un mūsu ietekmi uz to. Pabijām arī Livonijas ordeņa pili, kur nelielā vēsturiskā pārgājienā, viesi varēja salīdzināt savu vēsturi ar mūsējo. Protams mūsu Baltijas jūra ar vēju un viļņiem.

Vakarpusē skolēni mācīja viens otram dažādas spēles, kas raksturīgas katrai valstij. Izrādās, ka daudzas spēles ir līdzīgas.

Projekta 2.diena

04.10.2016 kur : Cēres pamatskola

Otrdienā, 4. oktobrī tikāmies ar Kandavas novada domes priekšsēdētāju Normundu Štofertu.  Apmeklējām Kandavas internātvidusskolu, kur notika nodarbība silto smilšu kabinetā. Pēc tam Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolu, kur apskatījām sporta halli un rotaļu un atpūtas telpu sākumskolas klasēm. Pēc tam pastaiga pa Kandavu uz Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, kur bija tikšanās ar “ēdināšanas pakalpojumu speciālistu” skolotāju Dzintru Znatnaju un viņas audzēkņiem. Paldies visiem par laipno uzņemšanu!

Vakarā skolēniem notika futbola sacensības.

Projekta 1.diena

03.10.2016 kur : Cēres pamatskola

No 2. oktobra līdz 8. oktobrim Cēres pamatskola uzņēma ciemiņus – Erasmus+ KA2 stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “MY NATIONALITY IS HUMAN” sadarbības partnerus no Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas, Rumānijas.

Šīs starptautiskās tikšanās tēma: Veselīgas ēšanas māksla.

Pirmdienā, 3. oktobrī skolēni un skolotāji tika sagaidīti ar apsveikuma koncertu, parādīta skola un tad cītīgs darbs. Projektā iesaistītie skolēni piedalījās zīmēšanas stundā, kuru vadīja skolotāja Drosmiņa Krūmiņa. Aktīvu dalību ņema arī viesu skolotāji. Tika izveidota skaista zīmējumu izstāde. Tālāk sekoja Cēres skolas skolēnu sagatavoto prezentāciju “Veselīgie ēdieni” noskatīšanās. Skolēni bija strādājuši grupās un arī individuāli. Pēc prezentācijām notika veselīgo, pašu dārzos augušo dārzeņu un augļu garšošana. Cēres skolotājas bija atnesušas savus dārzeņu salātus un nu receptes no Latvijas ir aizceļojušas pasaulē. Tika veidota dārzeņu un augļu mini-vārdnīca visu valstu valodās. Ilze Celma parādīja kā Latvijā mājās sien ķimeņu sieru.

Dienas noslēgumā norisinājās sacensības, kurās izrādījām cieņu viens otram, jo bija jāprot sadarboties, pielāgoties, atbalstīt komandas biedrus.

Skolotāju diena

30.09.2016 08:45 - 09:35 kur : Cēres pamatskola

Olimpiskā diena

23.09.2016 12:00 - 13:00 kur : Cēres pamatskola

23.septembrī arī Cēres skolā noritēja Olimpiskā diena.

Kamēr daļa skolas skolēnu aizstāvēja skolas godu Kandavā, mājās palicēji arī vingroja visā republikā kopējo vingrojumu kompleksu. Mairita, Linda, Lelde, Elīna noorganizēja jautras stafetes. Tas bija aktīvi un jautri!

Ābolu salidojums20.09.2016

20. septembrī Cēres pamatskolā notika „Ābolu salidojums”, kuru rīkoja 9. klase.

Par godu šim pasākumam skolēni uzzīmēja ābolus, ābeles, ābolu mājiņas un vārda „ābols” dizainu.

Katra klase sagatavoja galda dekorācijas no āboliem un ābolu ēdienus, kurus prezentēja.

Katrā starpbrīdī bija iespēja izmēģināt roku veiklību ābolu mešanā spainī.

Skolas zālē bija dižāko un krāšņāko ābolu izstāde.

Varēja degustēt ekstravagantus ābolu ievārījumus.

Uz skolu bija ieradies ciemiņš Jānis Lepsis, kurš pastāstīja par dažādām ābolu šķirnēm un deva iespēju degustēt ābolus.

8. klase bija sagatavojusi ticējumus par āboliem.

9. klase novērtēja visu skolēnu centību un labākos apbalvoja.

·         gardākais ēdiens 1.-4. klašu grupā-1.,2. klasei,

·         gardākais ēdiens 5.-9. klašu grupā-6. klasei,

·         gardākais individuālais ēdiens-Viktorijai Meļņikai,

·         ekstravagantākais ievārījums-Annijai Jēcei,

·         interesantākais galda dekors1.-4. klašu grupā-4. klasei.

·         interesantākais galda dekors 5.-9. klašu grupā-8. klasei,

·         skaistākais ābola zīmējums-Sanijai Balodei,

·         skaistākais ābolu mājiņas zīmējums-Alisai Strautiņai,

·         skaistākais vārda „ābols” dizains-Annijai Jēcei,

·         krāšņākais ābols-Laurai Antonei,

·         dižākais ābols-5. klasei.

Pasākums bija ļoti skaists un visi labi pavadīja laiku.