Jaunumi

Konkurss "Kaķi"

18.05.2022 13:00 - 15:00

whatsapp-image-2022-05-19-at-9-52-23-am.jpgSaulainā un siltā 18.maijā Jaunmoku pils pagalmā notika Tukuma novada izglītības iestāžu 1.klašu skolēnu vizuālās mākslas darbu izstādes –konkursa "Kaķi" dalībnieku apbalvošanas pasākums.

Tukuma novada pirmklasnieki ļoti radoši, koši un oriģināli atspoguļojuši savus mājas mīluļus. Jauno mākslinieku veikumu varēja redzēt Jaunmoku pils Meža muzeja ekspozīcijā. No Cēres pamatskolas konkursā piedalījās Tomasa Ķezbera un Ivitas Bernatovičas KAĶI.

Konkursā pieteiktos darbus vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās Tukuma tēlotājmākslas studijas mākslinieces un Jaunmoku pils darbinieki, nosakot labākos nominācijās: saulainākais, smaidīgākais, mīlīgākais, krāsainākais, enerģiskākais, nopietnākais, stilīgākais, pūkainākais, mierīgākais, mežonīgākais, dzīvespriecīgākais, draudzīgākais, viesmīlīgākais un zinātkārīgākais.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Zvans uz eksāmeniem

20.05.2022 12:30 - 13:30

img2609.jpg20.maijā Cēres pamatskolā 9.klasei svinīgi tika iezvanīts zvans uz eksāmeniem.

Visas pārējās klases vēlēja veiksmi, izturību un spēku eksāmenu laikā!!!

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Sākumskolēnu ekskursija

12.05.2022 09:30 - 14:00

latvijasskolassomalogokrasains.jpg12. maijā Cēres pamatskolas 1.-5.klašu skolēni devās ekskursijā uz Talsiem.

Vispirms tika iepazīti Talsi kā pilsēta. Raitā solī, gida pavadībā, skolēni kāpa lejā no kalna un atkal kalnā augšup. Skaisti skati, Talsu ezers, Sauleskalna estrāde, Luterāņu baznīca utt.

Pēc tam programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros muzejpedagoģiska nodarbība "Neba maize pati nāca" un iepazīšanās ar ekspozīciju Latvijas Lauksaimniecības muzejā. 

Maize jau no senseniem laikiem ir bijusi viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem pret kuru cilvēki attiecas ar vislielāko cieņu, jo tās tapšana prasa sūru un grūtu darbu. Veidot izpratni skolēnos kāds darbs bija senčiem jāiegulda, lai celtu galdā smaržīgu maizes kukulīti.  Skolēni tiek iepazīstināti ar darba rīkiem, kas aptver zemes apstrādi un sagatavošanu sējai. Muzeja pedagogs izrādīja dažādus lauksaimniecības rīkus, kas detalizēti atspoguļo šo procesu. Tad seko stāstījums par labības sēju, pļauju un kulšanu, kā arī darbu maltuvē un maizes cepšanu. Nodarbības laikā skolēni tika iesaistīti graudu malšanas procesā, kur ik vienam ir iespēja darbināt graudu maļamās rokas dzirnavas un tikt pie paša bīdelētiem miltiem. Skolēnam stāstījuma laikā bija iespēja aktīvi līdzdarboties, izsakot minējumus par dažādiem maizes cepšanas rīkiem un to pielietojumu (piemēram, kas ir abra, lize, krāsns slota, kruķis, abrkasis u.c). Skolēni minēja latviešu tautas mīklas par noklausīto tēmu un piemeklēja dotajiem lauku darbu attēliem atbilstošas tautasdziesmas.

 

Lasīt visu ziņu galerija (58)

Tukuma novada skolu vieglatlētikas sacensības 10.05.-11.05.

10.05.2022 10:00 - 11.05.2022 - 13:00

whatsapp-image-2022-05-11-at-9-25-28-pm-1.jpgTukuma novada skolu vieglatlētikas sacensībās 10. un 11.maijā mūsu skolēni startēja ar ļoti labiem rezultātiem! Linda Piusa izcīnīja 1.vietu lodes grūšanā un 800m skriešanā, 3.vietu 400m; Biruta Grīnberga 1.vietu 1500m; Ingus Rožinskis 2.v. 1000m un 3.v. tāllēkšanā; Ilvars Rožinskis 2.v. tāllēkšanā un 3.v. augstlēkšanā; Aksels Kuzmins 2.v. 200m un 3.v. tāllēkšanā; Inese Grīnberga 2.v. 1000m un 3.v. tāllēkšanā; Nauris Liepiņš 2.v. 600m

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Esi savas zemes sargs!

06.05.2022 09:00 - 10:30

img2239-1.jpg6.maijā Cēres pamatskolā viesojās mūsu skolas absolvente Krista Celma, kas atraktīvi pastāstīja par savu dienestu Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljonā.

 ESI SAVAS ZEMES SARGS!

Lasīt visu ziņu galerija (19)

Mātes dienas pasākums Cēres pamatskolā

05.05.2022 13:30 - 15:15

pumpurs.jpg5.maijā plkst. 13:30 Cēres pamatskolā notika Mātes dienas pasākums.

Sadarbībā ar biedrības "Pastarītis" realizēto projektu "Pastarītis var", ko pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projektu “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) #PuMPuRS, 

mīļās mammas, vecmāmiņas, krustmātes un citi interesenti varēja noskatīties trīs skolēnu sagatavotās izrādes: "Daces stāsts", "Trīs cirvji", "Maija un Paija".

Dekorācijas un tērpus skolēni gatavoja paši, viņus vadīja skolotāja Evita un skolotājs Aivars.

lotoss12.jpg

Pasākumu ievadīja vijolnieces - Sandija, Signe Elīna, Agnese un Laura. Starp izrādēm ar dziesmām uzstājās 9.klases skolnieki.Jaukus svētkus visām māmiņām, vecmāmiņām, krustmātēm!!!

Lasīt visu ziņu galerija (35)

Mātes dienas izrādes

05.05.2022 13:30 - 15:00

Biedrības ,, Pastarītis”   projekts  ,, Pastarītis var”  aicina uz izrādēm  5.maijā plkst.13.30 Cēres pamatskolā un

6.maijā plkst. 14.00 Zentenes kultūras namā.

"Daces stāsts"

Autore un režisore Evita Bērziņa.

Galvenās lomās - Alisa Strautiņa, Laura Bukovska, Sanija Cīrule, Biruta Grīnberga, Signe Elīna Pole.

Epizodēs – Sandija Oga, Agnese Orlova, Krista Vorkale, Inese Grīnberga, Sintija Cīrule, Ingus Rožinskis, Ilvars Rožinskis, Adrians Balodis.

"Trīs cirvji"

Scenāriju autore un  režisore Evita Bērziņa.

Galvenās lomās - Ainārs Auniņš, Adrians Balodis, Ilvars Rožinskis, Ingus Rožinskis.

Epizodēs – Krista Vorkale, Inese Grīnberga, Sintija Cīrule, Biruta Grīnberga.

"Maija un Paija"

Pēc Annas Brigaderes pasaku motīviem. Scenāriju autore un  režisore Evita Bērziņa.

Galvenās lomās – Sintija Cīrule, Sandija Oga, Agnese Orlova, Signe Elīna Pole, Sanija Cīrule, Lelde Kurpniece, Evita Bērziņa.

Epizodēs - Krista Vorkale, Inese Grīnberga, Ingus Rožinskis, Ilvars Rožinskis, Adrians Balodis, Biruta Grīnberga, Alisa Strautiņa, Laura Bukovska.

       Skatuves dekoru un tērpu autori – Cēres pamatskolas 5.- 9.klašu skolēni  Aivara Rožinska un Evitas Bērziņas vadībā.

«Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001).» 

Lasīt visu ziņu
<>


Jaunākās galerijas