Erasmus+ KA2 stratēģiskais skolu sadarbības partnerību projekts:

Reading without borders

Lasīšana bez robežām

līguma Nr. 2017-1-BG01-KA219-036237_9

Maksimālais piešķirtais projekta finansējums ir 19 605.00 EUR. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Projekta īstenošanas laiks: 2017.gada 1.septembris – 2019.gada 31. augusts

Koordinators: Osnovno Uchilishte Hristo Smirnenski – Haskovo, Bulgārija

Partneri: Cēres pamatskola – Cēre, Kandavas novads, Latvija

3rd Gymnasium of Trikala – Trikala, Grieķija

I.C. 1Mazza Colamarino – Torre del Greco, Itālija

Scoala Gimnaziala Deleni – Iasi, Rumānija

Instituto Vaz Serra – Cernache do Bonjardim Portugāle

Carrowholly N.S. – Westport, Co Mayo, Īrija

Sehit Abdulkadir Yuzbasioglu Ortaokulu – Ankara, Turcija

Projekta mērķi:

·         Paaugstināt skolēnu motivāciju lasīt.

·         Strādāt G.U.D.R.Ā.K. caur darbošanos kopā.

·         Uzlabot lasīšanas izpratni visiem skolēniem, īpaši vēršot uzmanību vājākajiem.

·         Iepazīstināt ar grāmatu kā labāku resursu mūžizglītībai.

·         Veicināt Eiropas ideju un tās kultūru dažādības uztveri.

·         Veidot lasīšanu kā svarīgu, sabiedriski nozīmīgu un domāšanu izaicinošu.

·         Uzlabot iekļaujošo izglītību.

·         Palīdzēt skolēniem sasniegt pilnu potenciālu.

·         Veicināt Eiropas literatūras iepazīšanu, iepazīt partnervalstu literatūru.

·         Atbalstīt starpnacionālo kooperāciju starp skolām, izglītojot skolēnus ar starpkultūru mācīšanos.

Projekta koordinatore Ilona Lazdāne

printēt

Erasmus+ stends

Septembra mēnesī Erasmus + komanda strādāja pie materiāliem, kas stāsta par partnervalstīm, to pilsētām un skolām. Iepazinām Bulgāriju, Rumānijā, Itālijā, Grieķijā, Portugālē, Īrijā, Turcijā gan uz kartes, gan attēlos.

Noformējām Erasmus+ stendu, kur izlikt aktuālo informāciju par projekta "Reading without borders" aktivitātēm un notikumiem.

Projekta logo

02.10.2017 - 20.10.2017 kur : Cēres pamatskola

Oktobra mēnesī projekta uzdevums bija izdomāt un uzzīmēt, aplicēt, izveidot logo.

Savus logo izdomāja Samanta B., Elizabeta, Ralfs (7.kl), Mārcis, Edgars, Artūrs, Aigars.  Paldies viņiem par aktivitāti!

Logo tika izlikti izstādē un visi varēja izvēlēties savu favorītu. Balsojot par sev tīkamāko, izvēlējāmies kopējo!

Par uzvarētāju kļuva Edgara zīmētais logo!

Lasīšanas temperatūra

Novembra mēnesī viena no aktivitātēm bija, atbildot uz anketas jautājumiem, noskaidrot skolas domas par lasīšanu. Uz anketas jautājumiem atbildēja 3.-9. klases skolēni.

Apkopotās atbildes var redzēt pievienotajā prezentācijā. Vai tev patīk lasīt?

printēt

Brīvprātīgo lasītāju klubs

01.11.2017 - 30.11.2017 kur : Cēres pamatskola

Otra novembra mēneša aktivitāte bija doties kā brīvprātīgajiem uz pirmsskolas grupiņām un lasīt bērniem, kuri vēl paši neprot, priekšā interesantas pasakas un stāstus.

Paldies 5.klases meitenēm - Laurai, Sanijai, Mairitai, Juritai par drosmi un uzņēmību uzsākt šo aktivitāti. Turpināsim šo labo darbu visa projekta garumā.

1. tikšanās Grieķijā Trikalā

04.12.2017 - 08.12.2017

Cēres pamatskola no 2017. gada 1. septembra līdz 2019. gada 31. augustam  ņem dalību Erasmus + KA2 stratēģiskās partnerības projektā “Reading without borders”

No 4. decembra līdz 8. decembrim skolotājas Ilona Lazdāne un Iluta Gīle viesojās Grieķijā Trikalas 3. ģimnāzijā. Pirmajā starptautiskajā tikšanās sanāksmē tika apspriesti jautājumi par pienākumu sadali, aktivitāšu izpildi un rezultātu apkopošanu. Skolēni sagaidīja ar skaistu tradicionālo dziesmu un deju koncertu. Dalībnieki viesojās pilsētas domē, kur tikās ar mēru. Apskatīja pilsētas populārākās un nozīmīgākās vietas – Otomanu dvīņu vannu muzeju, foto izstādi veltītu Grieķijas skaistākajām vietām, izstādi Trikalas mūziķiem, Ziemassvētku Elfu dzirnavas, kur norit Ziemassvētku pasākumi ģimenēm un tirdziņš. Bijām ekskursijā uz Meteoras akmens kalniem un tur celtajiem klosteriem. Redzējām vecāko akmens tiltu un Plastiras ezera dambi. Un nepārtrauktas sarunas, apmainīšanās viedokļiem par katras valsts izglītības sistēmām, jaunas idejas projektam.

Galvenais tikšanās uzdevums bija izpildīts: iepazīti projekta dalībnieki, sadalīti uzdevumi, apspriestas aktivitātes un rezultātu pasniegšanas veids.

Pamet visu un lasi!

11.12.2017 - 20.12.2017 kur : Cēres pamatskola

Decembrī īsi pirms Ziemassvētkiem aizsākām jaunu projekta aktivitāti: pēc pusdienām paņemt savu lasāmo grāmatu un doties uz skolas zāli vai uz sev tīkamāko vietu skolā un palasīt vismaz 10 minūtes. Pulciņā interesantāk!