Jaunumi

Pateicības diena - 31.05.2022.

31.05.2022 11:00 - 12:30

img2682-2.jpg31. maijā Cēres pamatskolas skolēni un vecāki pulcējās kopējā Pateicības dienas pasākumā. Paldies visiem: skolēniem, vecākiem un pedagogiem par veiksmīgi pavadīto mācību gadu!

Lasīt visu ziņu galerija (16)

Sešgadnieku izlaidums 2022

28.05.2022 11:00 - 12:00

img20220528115013.jpg28. maijā savu pirmo slieksni izglītības jomā ir pārkāpuši Cēres pirmsskolas sešgadnieki: Aija, Emīlija, Rihards, Kristaps un Mārtiņš Braiens.

Bērnība ir vārīgs stādiņš

Kas bez balsta nevar augt.

Saule, mīlestība abas

Ļauj tam atraisīties, plaukt.

Paldies vecākiem, skolotājiem un visiem, kas palīdzēja nokļūt līdz šim skaistajam brīdim.

Neaizmirstam burtus, ciparus un visu to labo, ko apguvāt pirmsskolā.

Lai  veicas skolā!!!


Lasīt visu ziņu galerija (30)

Digitālā koncertfilma

20.05.2022 13:50 - 14:30

20.maijā 8.-9.klase noskatījās, ar programmas "Latvijas skolas soma" atbalstu, digitāla koncertfilmu - DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein, kas tapusi sadarbībā ar Melngalvju namu. Atraktīvā veidā jaunieši tika iepazīstināti  ar crossover mūzikas starpžanru, veicināta izpratne par klasiskās mūzikas dažādību, rosināta vēlme meklēt kontrastus, iesaistīties mākslas radīšanas procesos, izmantojot iepriekš, skolas solā un mūzikas stundās iegūtās zināšanas. Līdztekus tika iepazīts Melngalvju nams. 

latvijasskolassomalogokrasains.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (4)

Ekskursija - Vecrīga - Motormuzejs

19.05.2022 09:00 - 18:00

latvijasskolassomalogokrasains.jpg19.maijā vecāko klašu skolēni devās ekskursijā uz Rīgu. Vispirms tika kājām šķērsota Daugava pa Akmens tiltu. Tad tika apskatītas Vecrīgas spilgtākās vietas: Strēlnieku laukums, Rātslaukums, Melngalvju nams, Rīgas domes ēka, Pētera baznīca, Līvu laukums, Doma laukums, Brīvības laukums ar Brīvības pieminekli un citas ievērojamas vietas un ēkas.

Pēc tam ceļš uz Rīgas motormuzeju, kur ar programmas "Latvijas skolas soma" atbalstu notika nodarbība - tehniski radošā darbnīcā skolēni ieguva un pilnveidoja zināšanas par fizikas novirzienu - elektrību, iepazina Motormuzejā uzkrāto laikmeta tehnisko mantojumu.

Lasīt visu ziņu galerija (51)

Konkurss "Kaķi"

18.05.2022 13:00 - 15:00

whatsapp-image-2022-05-19-at-9-52-23-am.jpgSaulainā un siltā 18.maijā Jaunmoku pils pagalmā notika Tukuma novada izglītības iestāžu 1.klašu skolēnu vizuālās mākslas darbu izstādes –konkursa "Kaķi" dalībnieku apbalvošanas pasākums.

Tukuma novada pirmklasnieki ļoti radoši, koši un oriģināli atspoguļojuši savus mājas mīluļus. Jauno mākslinieku veikumu varēja redzēt Jaunmoku pils Meža muzeja ekspozīcijā. No Cēres pamatskolas konkursā piedalījās Tomasa Ķezbera un Ivitas Bernatovičas KAĶI.

Konkursā pieteiktos darbus vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās Tukuma tēlotājmākslas studijas mākslinieces un Jaunmoku pils darbinieki, nosakot labākos nominācijās: saulainākais, smaidīgākais, mīlīgākais, krāsainākais, enerģiskākais, nopietnākais, stilīgākais, pūkainākais, mierīgākais, mežonīgākais, dzīvespriecīgākais, draudzīgākais, viesmīlīgākais un zinātkārīgākais.

Lasīt visu ziņu galerija (8)

Zvans uz eksāmeniem

20.05.2022 12:30 - 13:30

img2609.jpg20.maijā Cēres pamatskolā 9.klasei svinīgi tika iezvanīts zvans uz eksāmeniem.

Visas pārējās klases vēlēja veiksmi, izturību un spēku eksāmenu laikā!!!

Lasīt visu ziņu galerija (24)

Sākumskolēnu ekskursija

12.05.2022 09:30 - 14:00

latvijasskolassomalogokrasains.jpg12. maijā Cēres pamatskolas 1.-5.klašu skolēni devās ekskursijā uz Talsiem.

Vispirms tika iepazīti Talsi kā pilsēta. Raitā solī, gida pavadībā, skolēni kāpa lejā no kalna un atkal kalnā augšup. Skaisti skati, Talsu ezers, Sauleskalna estrāde, Luterāņu baznīca utt.

Pēc tam programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros muzejpedagoģiska nodarbība "Neba maize pati nāca" un iepazīšanās ar ekspozīciju Latvijas Lauksaimniecības muzejā. 

Maize jau no senseniem laikiem ir bijusi viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem pret kuru cilvēki attiecas ar vislielāko cieņu, jo tās tapšana prasa sūru un grūtu darbu. Veidot izpratni skolēnos kāds darbs bija senčiem jāiegulda, lai celtu galdā smaržīgu maizes kukulīti.  Skolēni tiek iepazīstināti ar darba rīkiem, kas aptver zemes apstrādi un sagatavošanu sējai. Muzeja pedagogs izrādīja dažādus lauksaimniecības rīkus, kas detalizēti atspoguļo šo procesu. Tad seko stāstījums par labības sēju, pļauju un kulšanu, kā arī darbu maltuvē un maizes cepšanu. Nodarbības laikā skolēni tika iesaistīti graudu malšanas procesā, kur ik vienam ir iespēja darbināt graudu maļamās rokas dzirnavas un tikt pie paša bīdelētiem miltiem. Skolēnam stāstījuma laikā bija iespēja aktīvi līdzdarboties, izsakot minējumus par dažādiem maizes cepšanas rīkiem un to pielietojumu (piemēram, kas ir abra, lize, krāsns slota, kruķis, abrkasis u.c). Skolēni minēja latviešu tautas mīklas par noklausīto tēmu un piemeklēja dotajiem lauku darbu attēliem atbilstošas tautasdziesmas.

 

Lasīt visu ziņu galerija (58)
<>


Jaunākās galerijas