Radi rotājot!

06.02.2020 11:00 - 12:00

6.februārī Kandavas kultūras nama mākslas galerijā "Vējspārns" notika Kandavas novada skolu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās māklsas darbu konkursa - izstādes  "Radi rotājot!" noslēguma pasākums. Konkurss - izstāde notika no 21.janvāra līdz 7.februārim.

Pavisam ar saviem darbiem piedalījās 31 dalībnieks, un ceļazīmes uz otro kārtu- Kurzemes reģionālo skati ieguva pieci Kandavas novada skolu audzēkņi.

No Cēres pamatskolas ceļazīmi saņēma Sintija Cīrule ar zīmējumu “Man dziesmiņu nepietrūka”un Jurita Meļņika ar zīmējumu “Pinu košu vainadziņu” Prieks par meiteņu veikumu un darbu vadītājas Drosmiņa Krūmiņas atbalstu.

Konkurss- izstāde tika organizēta, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Ziemassvētku tradīcijas

20.12.2019 09:00 - 10:30

20. decembrī turpinot skolas tradīcijas, 7.klase kopā ar audzinātāju Natāliju, organizēja Ziemassvētku latvisko tradīciju izzināšanas pasākumu.

Ziemassvētku pasākums

19.12.2019 17:00 - 22:00

19. decembrī Cēres skolā tika sveikti Ziemassvētki.

Pirmsskolas eglīte

18.12.2019 11:00 - 12:00

18. decembrī Cēres pamatskolā pulcējās pirmsskolas bērni uz eglīti un Ziemassvētku vecīša saldumiem.

Skolas pirmsskolas grupiņas rādīja, ko iemācījušies mūzikas un valodas nodarbībās, apguvuši rotaļu un deju pulciņā.

Paldies vecākiem, kas atbalstīja savus bērnus!!! Priecīgus Ziemassvētkus un veiksmīgu Jauno gadu!!!

Piparkūku darbnīca

02.12.2019 - 17.12.2019

Kā jau katru gadu decembra mēnesī skolas darbiniece Sanita māca cep piparkūku mājiņas skolēniem, kuri vēlas to apgūt.

Arī šogad tapa brīnumskaistas Ziemassvētku rūķu mājiņas!

Liels paldies Sanitai par šo jauko tradīciju!

Paldies vecākiem par atbalstu!

Jaunapustuliskās baznīcas dievkalpojums

17.12.2019 11:00 - 11:40

Īsi pirms Ziemassvētkiem skolā viesojās Jaunapustuliskās baznīcas mācītājs Antons, kas novadīja svētku dievkalpojumu.

Mazākie skolas skolēni saņēma saldumu paciņas. Paldies skolas atbalstītājiem Jaunapustuliskai baznīcai!!!

Stāstniece

16.12.2019 10:00 - 12:00

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Cēres pamatskolā viesojās Līga Reitere ar izglītojošām nodarbībām par tautas tradīcijām - nemateriālo kultūrmantojumu:

Vargana stāsts:

·        Ritms un ritma rīki.

·        Vargans - rituālu instruments.

·        Vargana spēles demonstrējums.

·        Vargana atsperes deja.

·        Radoša saspēle izmantojot tautas mūzikas ritma rīkus.

·        Latvju danču ritms.

·        Īsi stāsti par ritma instrumentiem.

Pūra lādes stāsts:

·        Apskatīsim pūra lādes bagātības: senās rotas 11.-13.gs. (kaklariņķi, rokassprādzes, saktas, gredzeni, piekariņi, celaines) un etnogrāfiskās rotas 18.-20.gs. (saktas, sleņģenes, gredzeni, jostas, piekariņi, mauči, vainagi).

·        Tautiskie raksti jostās un rotās.

·        Spēle “Baltu ciltis”.

·        Stāstnieces pieredze ar senajām rotām filmēšanās laukumā.