Vieglatlētikas sacensības

16.05.2023

whatsapp-image-2023-05-16-at-21-52-14-1.jpg16. maijā notika Tukuma novada sacensības vieglatlētikā. 1.vietu  ieguva Ingus Rožinskis 800m,  Alisa Strautiņa 400m, Ilvars Rožinskis 300m, ; 2.vietu izcīnīja Signe Elīna Pole lodes grūšanā, Adrians Balodis lodes grūšanā; 3.vietu izcīnīja Ainārs Auniņš lodes grūšanā, Ingus Rožinskis augstlēkšanā, Krista Vorkale 400m.

Traumatisma profilaksei

15.05.2023

whatsapp-image-2023-05-15-at-15-10-42.jpg15. maijā Cēres pamatskolā notika Veselības ministrijas piedāvātais izglītojošais pasākums par bērnu traumatisma profilaksi.

Pirmsskolas grupiņas "Mārītes" audzēkņi nodarbības ietvaros:
- atpazina dažāda aizsargekipējuma funkcijas (piemēram, velosipēda aizsargķivere, glābšanas veste) un tas ar zīmuli bija jāsavieno attēlā ar attiecīgo ķermeņa daļu, kurai tas paredzēts,
- bija rotaļa, kurā bija jāizvērtē, vai vadītāja nosauktā situācija ir droša vai nedroša,
- bija jāizvērtē, vai uz projektora ekrāna vai interaktīvās tāfeles demonstrētajos attēlos redzamā situācija ir droša vai nedroša.

1. - 4. klašu skolēni nodarbības ietvaros:
- veica darbu grupās -  bija jāveic attēlos redzamu situāciju analīze,
- dinamiskajā pauzē izvērtēja vai nosauktā situācija ir drošā vai nedroša,
- spēlēja atmiņas spēli, kurā bija jāatrod saderīgu spēles kartīšu pāris - nedroša situācija un tās iespējamās sekas.
Pēc katra uzdevuma veikšanas sekoja nodarbības vadītāja paskaidrojums.
Dalībniekus sniedza atgriezenisko saiti par nodarbībām.
Nodarbības vadīja Gunta Kalniņa.

Paldies Veselības ministrijai par iespēju piedalīties!!!

Tērpu skate II.kārta

12.05.2023

img4725.jpg12. maijā interešu izglītības pulciņš "Pastarītis var" devās uz Jelgavu, kur piedalījās tērpu skates “Latvijas Dziesmu svētku 150 toņi un pustoņi” II. kārtā. Vainagus izrādīja Alisa Strautiņa, Signe Elīna Pole, Rūta Gintere, Eva Katrīna Skujiņa, Inese Grīnberga, Vanesa Jansone, Kristīne Līkuma, Alise Auniņa, Ralfs Everits Skujiņš.

1.-3.klases ekskursija uz ZOO

10.05.2023 09:00 - 17:30

whatsapp-image-2023-06-02-at-13-19-10-2.jpg10. maijā 1.-3.klašu skolēni kopā ar savām audzinātājām Leldi un Ingu devās ekskursijā uz Rīgas Zooloģisko dārzu!

Koncertlekcija "Jauns es biju karavīrs"

03.05.2023 12:00 - 13:00

img6465.jpg Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 3. maijā ar koncertprogrammu "Jauns es biju karavīrs" Cēres pamatskolā viesojās folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači".

Folkloras kopas dalībnieki dziedāja latviešu tautasdziesmas – karavīru tautasdziesmas. Muzikālos priekšnesumus bagātināja arī interesanti stāstījumi. „Vilkači” sniedza skolēniem vērtīgu, nozīmīgu informāciju par Latvijas vēsturi, par latviešu tautas rašanos/izveidošanos, par latviešu tautas vērtībām (brīvību, svētkiem un kultūru),  par pašapziņu un piederību, par cieņu un mīlestību pret savu valsti un par darbošanos valsts labā, par karavīru dzīvi un profesionālās  darbības nozīmi (aizstāvot savu valsti), par rakstura īpašībām un personības kvalitāti, par tautastērpiem (raksturoja apģērba un apavu nozīmi gan no funkcionālā/praktiskā viedokļa, gan simboliski, kā arī pastāstīja par apģērbu un apavu darināšanu senos laikos – viņi paši bija tērpušies arheoloģiskajos tautastērpos un izstāstīja skolēniem arī par to, kas ir arheoloģija).

Tā kā „Vilkači” ir arī seno cīņu  kopa, tad viņi iepazīstināja skolēnus arī ar senajiem ieročiem. Un pēc pasākuma ikviens, kurš to vēlējās, varēja individuāli ar tiem iepazīties tuvāk. Skolēniem stāstīja arī par mūzikas instrumentiem, ko viņi koncertā spēlēja – skolēni uzzināja, no kādiem materiāliem un kā mūzikas instrumenti tikuši izgatavoti.

Visu varēja aptaustīt, uzmērīt un izmēģināt!

latvijasskolassomalogokrasains0.jpg

Pasākumu finansēja programma "Latvijas skolas soma"

Imantam Ziedonim - 90

03.05.2023 10:30 - 11:30

3. maijā notika pasākums ar dažādām aktivitātēm, konkursiem, izstādēm un uzstāšanos, kas noslēdza II. semestrī notikušo aktivitāšu sēriju saistībā ar Imanta Ziedoņa 90 gadu jubileju!

Festivāls "Dedzi gaiši, uguntiņa!"

28.04.2023 09:00 - 15:30

whatsapp-image-2023-06-01-at-11-10-25-3.jpg28. aprīlī Cēres pamatskolas teātra pulciņš "Pastarītis" piedalījās Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivālā "Dedzi gaiši, uguntiņa!" ar izrādi "Pelnrušķīte" pēc brāļu Grimmu pasaku motīviem, scenārija autore Evita Bērziņa.