Jaunumi

Karjeras nedēļa

14.10.2022

kn2022-ml.jpgIkgadējā Karjeras nedēļā aicinās jauniešus atklāt savas uzņēmējspējas

 No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem. Šogad Karjeras nedēļa atzīmē savu desmitgadi un ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” aicinās ikvienu, īpaši skolēnus, izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas.

 VIAA direktore Dita Traidās: “Profesijas mūsdienās kļūst arvien daudzpusīgākas un būtisku vietu ieņem universālas prasmes, ko pieprasa un novērtē ikviens darba devējs. Tādēļ šogad, Karjeras nedēļas desmitgadē, aicināsim iepazīt uzņēmējspējas — tādu zināšanu, prasmju un rakstura īpašību kopumu, ko bieži maldīgi sasaistām tikai ar uzņēmējiem un uzņēmējdarbību. Šīs spējas noder teju ikvienā profesijā, projektā un ikdienas situācijā, tāpēc ir svarīgi, lai bērni un jaunieši apzinās gan viņiem jau piemītošās, gan vēl attīstāmās uzņēmējspējas.”

 Lai veicinātu skolēnu, pedagogu, vecāku un ikviena izpratni par uzņēmējspējām – jauniešu superspējām, šajā Karjeras nedēļā notiks vairāki VIAA organizētie pasākumi, kurus varēs vērot arī tiešsaistē. 20. oktobrī plkst.13.00 tiešsaistes diskusijā jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?” eksperti, darba devēji un jaunieši pārrunās nākotnes profesijās pieprasītākās spējas, prasmes un kompetences, kā arī diskutēs par skolā un ārpus tās piedāvātajām iespējām  un to nozīmi jauniešu personības attīstīšanā. Savukārt plkst.19.00 diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?” pedagogi karjeras konsultanti, dažādu jomu speciālisti kopā ar vecākiem pārrunās, kā vecākiem aizņemtajā ikdienā saprast bērna intereses, talantus un spēcīgās puses. Diskutēs arī par pedagogu un vecāku sadarbību bērna spēju un prasmju atklāšanā un attīstīšanā.

 Visu Karjeras nedēļu skolotāji tiks aicināti klašu vai skolēnu interesentu grupām rīkot tuvumā esošo uzņēmumu apmeklējumu, iepazīt profesionāļu spilgtākās uzņēmējspējas un piedalīties sociālo tīklu konkursos. Ierosinātās aktivitātes padarīs viesošanos uzņēmumos vēl aizraujošāku un jauniešiem saistošā veidā būs iespējams ne vien iegūt jaunas zināšanas, bet arī sacensties par noderīgām balvām.

 Karjeras nedēļa ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” arī šogad norisināsies Latvijas pilsētu un novadu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, piedāvājot dažādus izzinošus pasākumus - diskusijas, radošās darbnīcas, tikšanās ar uzņēmumu un augstskolu pārstāvjiem, skolu absolventiem un skolēnu vecākiem. Izglītības iestādēs notiks tematiskās mācībstundas, izmantojot katrai vecumgrupai pielāgotus, īpaši Karjeras nedēļai radītus materiālus. Aicinām sekot līdzi  Karjeras nedēļas aktualitātēm un programmai VIAA mājaslapā, kā arī VIAA un TavaiKarjerai Facebook un Twitter kontos.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, ko VIAA organizē sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem. Tajā jauniešiem ir iespēja iepazīt arvien jaunas, ar karjeras izglītību saistītas tēmas - darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums izvēlētajā nozarē.  Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Papildu informācija:

Lelde Bukovska

Karjeras nedēļas 2022

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28247515

e-pasts: lelde.bukovska@ka.lv

Alise Devjatajeva

Valsts izglītības attīstības aģentūras

Vecākā informācijas speciāliste (sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem)

+371 67785462 (mob. +371 22008908)

alise.devjatajeva@viaa.gov.lv


Stirnu buks

01.10.2022 10:00 - 15:00

whatsapp-image-2022-10-01-at-12-49-42.jpgLai gan sestdiena, tomēr 1.oktobra rītā čaklākie Cēres pamatskola skrējēji devās ceļā uz "Lielā ciema Stirnu buks”, kas notika “Liepiņās”, Smārdes pagastā, Tukuma novadā.

Paldies skolotājam Aivaram par sportistu saorganizēšanu!!!

Lasīt visu ziņu galerija (6)

Skolotāju diena 2022

30.09.2022 09:00 - 12:00

whatsapp-image-2022-09-30-at-13-38-38.jpg30. septembris - Skolotāju diena!

Ik skolotājs ir burvis, jo sirdis atslēgt māk, lai tajā labestībā un mīlestībā nāk.

Ik skolotājs ir burvis un enģelis mazliet, jo zināšanas sējot, caur gadsimtiem spēj iet.

PALDIES, SKOLOTĀJI!!!

Lasīt visu ziņu galerija (11)

Projekta "Pastarītis var" noslēguma pasākums

29.09.2022 13:00 - 15:00

img3209-2.jpg29. septembrī biedrība "Pastarītis" noslēdza jauniešu iniciatīvas projektu "Pastarītis var".

Dalībnieki - Cēres pamatskolas skolēni - parādīja paveikto: nofilmēto un filmā samontēto izrādi "Kaķīša dzirnaviņas", atsauca atmiņā fotogrāfijās iemūžinātos notikumu mirkļus, stāstīja par savām izjūtām piedaloties šajā aizraujošajā projektā.

Paldies skolotājai Evitai par uzņēmību vadīt un realizēt šo projektu!

Paldies par atbalstu Cēres pamatskolas skolotājiem, īpaši skolotājam Aivaram par iesaistīšanos izrāžu dekorāciju tapšanā, skolotājai Dārtai par projekta sākuma periodā paveikto, skolotājai Evijai par atbalstu IT jautājumos.

Projekts “Pastarītis var” notika un tika pilnībā finansēts ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) atbalstu. #PuMPuRS

Lasīt visu ziņu galerija (27)

Miķeļdiena tirdziņš

29.09.2022 - 13:00

whatsapp-image-2022-09-30-at-14-24-48-1.jpg29. septembrī - tradicionālais Miķeļdienas tirdziņš. Lielie skolas bērni pārdeva un pirka pašu gatavotus vai dabas dotus kārumus.

Pirmsskolas bērni, savukārt, bija noorganizējuši rudens ziedu izstādi! 

Paldies vecākiem, kas atbalstīja savus bērnus!

Lasīt visu ziņu galerija (10)

Meža dienas 2022

21.09.2022 09:00 - 12:00

whatsapp-image-2022-09-21-at-12-45-23.jpgMeža dienu 2022 izglītojošais pasākums “Meža dienas Cēres apkārtnē”, kuru vadīja kvalificēts mežkopis Viesturs Valdis Dreimanis, notika dažāda vecuma mežos, kur dalībnieki iepazinās ar dabā, mežā notiekošajiem procesiem, iepazina dažādas meža apsaimniekošanas darbības, uzzināja kādu koksni iegūst un kur to var izmantot. Skolēni uzzināja kāda ir veiksmīga un atbildīga meža apsaimniekošana, lai mežs nestu labumu arī nākotnē, kā jārūpējas par mežu un kāda ir  atbildīga rīcība pret mūsu dabas bagātību - mežu.


Lasīt visu ziņu galerija (15)
<>


Jaunākās galerijas