2. tikšanās Itālijā Torre Del Greco 1 Mazza-Colamarino skolā

13.03.2016 - 19.03.2016

No 13. līdz 18. martam Itālijas pilsētiņā Torre del Greco norisinājās otrā Erasmus + projekta “Mana tautība ir cilvēks” starptautiskā tikšanās, kuras tēma bija vide. Tajā piedalījās Cēres pamatskolas skolotājas, Ilona Lazdāne un Anna Griķe un trīs 8. klases skolnieki, Dāgs Lazdāns, Helēna Pētersone un Annija Jēce.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (37)

Cēres Cālis 2016

11.03.2016 10:00 - 11:00 kur : Cēres pamatskola

11. martā Cēres pamatskolā notika pirmsskolas vecuma bērnu sadziedāšanās pasākums "Cēres Cālis 2016"

Piedalījās visi 5.-6. gadīgie bērni, ko sagatavoja Andris Jansons.

Pasākumu kuplināja Kaķis un Pele.

Krievu valodas pēcpusdiena

16.02.2016 12:00 - 13:30 kur : Cēres pamatskola

16. februārī 6.klase piedalījās Kandavas novada krievu valodas pēcpusdienā ar uzvedumu “Ābols”.

Jau divas nedēļas iepriekš notika mēģinājumi, tika piemeklēti tērpi, iegaumētas lomas.

Lai arī sestie krievu valodu sāk tikai apgūt no šī mācību gada, pasakas bija saprotamas un skolēni atbildīgi veica dotos uzdevumus. Tas bija interesanti - parādīt sevi un redzēt, ko citi ir iemācījušies.

Paldies vecākiem, kas palīdzēja lomu iegaumēšanā!

Ilona Lazdāne

Valentīndiena

15.02.2016 08:30 - 09:10

Svētā Valentīna diena, sarunvalodā vienkārši Valentīna diena, ir mīlestības svētki, kas katru gadu tiek svinēti 14. februārī. Šajā dienā mīļotie cilvēki ar apsveikumiem un dāvanām pastiprināti pauž savu mīlestību vienam pret otru.

Mūsu skolā tika organizēts īss konkurss starp klasēm. Pasākumu vadīja Otto. No katras klases viens zēns un viena meitene centās atbildēt uz jautājumiem, kuros bija jāatbild par otra izskatu, interesēm, prasmēm, vēlmēm.

5.klasē – Madars un Emīlija

6. klasē – Emīls un Sindija

7.klasē – Krišjānis un Lelde

8.klasē – Dāgs un Helēna

9. klasē – Lauris un Alise

Dalībnieki saņēma Otto mammas gatavotos kārumus sirsniņas formā.

Pasākums bija jautrs, ar smieklīgām situācijām. Tas rosina arī ikdienā atcerēties klases biedru intereses un domas, iepazīt vienam otru.

Matemātikas nedēļa

25.01.2016 08:30 - 29.01.2016 - 13:35

Cēres pamatskolā no 25.-29. janvārim notika matemātikas nedēļa. Katrai dienai bija savs uzdevums.

Pirmdiena – vizuālās matemātikas diena, katra klase veidoja plakātu “Skaitļi mūsu dzīvē”. Skolēni jau pa brīvdienām bija savākuši atbilstošus attēlus par skaitļiem un pirmdien klases veiksmīgi to visu salika kopā. 1., 2.klase parādīja, ka skaitļi jau sākas no cilvēka dzimšanas brīža (personas kodi) un cilvēku pavada visu mūžu. Visi plakāti tika godalgoti ar nominācijām 3.klase- visprecīzākie, nekad neko nenokavēs, jo 3 pulksteņi un 3 lineāli, 4.klase – visuzrunājošākie, nekas nav jālasa, bet viss ir tāpat skaidrs, 5.klase – visdarbīgākie, paši visu zīmējuši, 6.klase - visskaitliskākie, visvairāk skaitļu, 7.klase – visviesmīlīgākie, jo tik kārdinoša kūka, kurai blakus, nodzīvotie gadi, dienas un minūtes , 9.klase – visoriģinālākie, jo skaitļus ar kuriem satiekas mācību stundās, bija piegādājis pat ar īsts helikopters. Individuāli savu plakātu bija izveidojis Madars. Pēc plakātiem varēja noprast, ka bez telefonu numuriem, pulksteņiem, naudas un visām pārējām mērvienībām neiztikt, matemātika tikai palīdz sakārtot cilvēku dzīves un ievest zināmu kārtību mūsu sabiedrībā.

Otrdiena – literārā matemātika, katrs individuāli varēja uzrakstīt dzejoli, pasaku vai vēstuli cipariem. Visčaklākie bija 2.klases skolēni - Laine, Biruta, Daniela, Linda, Jānis, Aksels.

Trešdiena – skanīgās matemātikas diena, no dziedāšanas grāmatām jāatrod dziesmas ar skaitļa vārdiem un jānodzied .

printēt Lasīt visu ziņu galerija (28)

Angļu valodas nedēļa

18.01.2016 08:30 - 22.01.2016 - 13:35

Angļu valodas nedēļa “My Winter”

No 18. līdz 22. janvārim Cēres pamatskolā norisinājās angļu valodas nedēļa, kuras laikā skolniekiem tika piedāvātas dažādas papildus aktivitātes, kuras kulminējās kopīgā laika pavadīšanā 21. janvāra pēcpusdienā. Laikā, kad aiz loga dabu rotāja sniegs, bet vaigos koda sals – arī par šīs nedēļas tēma tika izvēlēta “Mana ziema” jeb “My winter”. Kad pirmdienas rītā skolotāja Anna iepazīstināja ar nedēļas plānu, skolnieku pirmais uzdevums bija Cēres skolu “anglizēt”. Katrai klasei bija neliels uzdevums – 5. klase tulkoja skolas telpu nosaukumus un tos nomainīja, pateicoties 6. klases darbam nedēļas garumā ēdienkarte bija angļu valodā. 7. klase tulkoja uzrakstus pie valsts simboliem, 8. klase strādāja ar iekšējās kārtības noteikumiem, bet 9. klase nomainīja informācijas dēļa informāciju.

Sākumskolas skolnieki sāka gatavoties šai nedēļai jau iepriekš. 1. un 2. klases skolnieki piedalījās zīmēšanas konkursā, kurus viņiem nācās sagatavot mājās nedēļas nogalē. 1. klase zīmēja dūraiņus un apguva jauno vārdiņu “mittens”, bet 2. klase savos darbos atainoja lāstekas un iegaumēja vārdiņu “icicles”. Šie darbi rotāja Cēres skolas zāli, bet 9. klases meitenes mākslas skolotājas Drosmiņas vadībā tos izvērtēja. 1. vietu ieguva Alisa Strautiņa (1.kl.) un Biruta Grīnberga (2.kl.), 2. vietu – Jānis Tīrums (2.kl.), bet 3. vietu – Agnese Auniņa (3.kl.).

3. un 4. klases skolnieki cītīgi mācījās katram īpaši piešķirtu dzejoli. 3. klases skolnieki savos dzejoļos vēstīja par ziemas priekiem, apģērbu, salu un sniegu, bet 4. klases skolniekiem katram bija savs stāsts par sniegavīru. Kopīgajā pēcpusdienā skolnieki skaitīja dzejoļus visas skolas un žūrijas priekšā, kas, protams, radīja papildu stresu, tomēr to lielākā daļa skolnieku veiksmīgi pārvarēja. 8. klases skolnieki vērtēja mazos censoņus, kā rezultātā no 3. klases 1. vietu ieguva Andris Lagzdiņš, 2. vietu – Artūrs Jēcis, bet 3. vietu – Renāte Boldiņa. Tie bērni, kuru dzejolis vēstīja par salu, to skaitīja āra drēbēs! 4. klases skolnieki savus dzejoļus skaitīja ar pašu zīmētajiem sniegavīriem rokās, un par labāko atzina Adriju Zorgi, 2. vietu ieguva Paula Hanberga, bet 3. vieta tika Kristai Danielai Polei.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (14)

Dāvanas

18.01.2016 10:00 - 10:30

18. janvārī Cēres pamatskolas skolēni piedzīvoja dāvanu saņemšanas prieku. Skolēnus pārsteidza dāvanas, kurās bija piepildījuši kristieši, ar domu palīdzēt un iepriecināt bērnus Ziemassvētkos. Dāvanas bija no Amerikas, Anglijas, Kanādas un Itālijas. Tās bija sarūpējušas ģimenes, kurās ir bērni. Tā bērni tiek mācīti palīdzēt un dalīties ar citiem, un piedzīvot dāvināšanas prieku.

Vismīļākās bija tās dāvaniņas, ko bērni un viņu vecāki paši ar savām rokām radījuši – šalles, cepures, cimdi. Vēl paciņās – lietas higiēnai, spēles, skolas mācību piederumi (zīmuļi, pildspalvas, flomāsteri, krītiņi, krāsojamās grāmatas, kalkulatori).

Mūsu skolēni saņēma dāvanas ar prieku un pateicību, mēs- skolotāji – mācām skolēniem novērtēt un priecāties par katru dāvaniņu, padalīties ar brāļiem, māsām, klasesbiedriem un katru lietu izmantot kā pienākas.

Paldies Ventspils novada Užavas baptistu draudzes priekšniekam Ziedonim Potāpovam, kurš dāvanas piegādāja. Paldies Svētdienas skolas jaunietēm Annai, Marutai un Kendisai, kuras izdalīja dāvanas un mūsu skolēnu sirdis sasildīja.

Paldies visiem tālajiem, labajiem cilvēkiem, kuri bija ļoti domājuši un centušies iepriecināt. Mūsu skolas bērni ir guvuši jaunu atziņu – dāvināšanas prieks nav izsakāms dāvanas cenā, bet tās dāvināšanas vērtība ir devējā un saņēmējā.

Lai skan LIELAIS PALDIES ar Zentas Mauriņas vārdiem :

“Pati dzīve ir dāvana, un tādēļ viens no lielākajiem priekiem ir dāvināšanas prieks!”

Skolotāja Natālija Murāne

<>


Jaunākās galerijas