Erasmus 2015-2017

Erasmus

eu_flag_erasmus_vect_pos.jpg Erasmus+ KA2 stratēģiskais skolu sadarbības partnerību projekts:

MY NATIONALITY IS HUMAN

Mana tautība ir cilvēks

līguma Nr. 2015-1-BG01-KA219-014174_6

Maksimālais piešķirtais projekta finansējums ir 16 530.00 EUR. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Projekta īstenošanas laiks: 2015.gada 1.septembris – 2017.gada 31. augusts

Koordinators: Osnovno Uchilishte Hristo Smirnenski – Haskovo, Bulgārija

Partneri: Cēres pamatskola – Cēre, Kandavas novads, Latvija

3rd Gymnasium of Trikala – Trikala, Grieķija

Mazza Colamarino – Torre del Greco, Itālija

Scoala Gimnaziala Deleni – Iasi, Rumānija

Projekta mērķi:

• Uzlabot skolu izglītības kvalitāti, sekmējot starptautisko sadarbību starp skolām.
  • Pilnveidot bērnu izziņas procesus un vērtības – nosacījumus pozitīvai attieksmei un iesaistošai uzvedībai savas Eiropas identitātes nostiprināšanā.
  • Radīt dziļāku izpratni par kultūras un reliģijas atšķirībām un kopīgo.
  • Nostiprināt saites starp tautām, veicināt draudzīgas attiecības un sadarbību.
  • Valodu apguves veicināšana caur izpratni par lingvistiskām atšķirībām.
  • Prasmju attīstība, kas saistītas ar IKT tehnoloģiju izmantošanu.
  • Kopt personīgās spējas, piemēram, pašapziņu, kritisko domāšanu, uzticamību, atbildības, konsekvences, pielāgošanās spējas un iniciatīvu, piedaloties dažādās aktivitātēs.
  • Rosināt skolotāju viedokļu apmaiņu un jaunas pieredzes iegūšanu partnervalstu izglītības sistēmās.

Projekta mājas lapa: https://mynationalityishuman.wordpress.com/

Projekta koordinatore Ilona Lazdāne

1. tikšanās Bulgārijā Haskovo

eu_flag_erasmus_vect_pos.jpg No 23.11.2015. līdz 27.11.2015. Cēres pamatskolas direktore Juta Reinsone un skolotāja Ilona Lazdāne piedalījās Erasmus+ skolu projekta “Mana tautība ir cilvēks” pirmajā mobilitātē Hristo Smirnenski pamatskolā Haskovo Bulgārijā. Skolā mācās 900 bērni no 1. līdz 7.klasei, un ir arī sagatavošanas klasīte. Strādā 68 skolotāji. Tikšanās reizē iepazināmies arī ar saviem partneriem no Itālijas, Grieķijas, Rumānijas.

Mūs sagaidīja skolas direktors Venko Točevskis ar laba vēlējumiem mūsu projektam. Bērni sveica ar spilgtu koncertu. Apskatījām skolu, bija iespēja pasekot līdzi mācību stundām. Visas valstis parādīja savus mājas darbus – prezentācijas par savu pilsētu un skolu.

Notika spraigs darbs pie projekta aktivitāšu apspriešanas, izdarītā analīzes, pienākumu sadales. Izveidojām sava projekta logo, kur apvienojām visu valstu uzvarētājlogo. No Cēres skolas logo autore bija Annija Jēce.

Apskatījām Haskovo ievērojamākās vietas, kā Jaunavas Marijas pieminekli ar baznīciņu tā pakājē. Bijām ekskursijā uz Plovdivu, vienu no vecākajām pilsētām pasaulē, kas dibināta 4000 gadu pirms mūsu ēras. Iepazinām pilsētas senāko daļu ar romiešu celtņu drupām, labi saglabātām tirgotāju mājām ar visām mēbelēm dažādos gadsimtos.

Tikāmies ar Haskovo pilsētas mēru Dobri Belivanovu. Pilsētas domes priekšā skolēni sagādāja mums un pilsētniekiem pārsteigumu – zibakciju ar deju zilajos projekta krekliņos.

Nākamā tikšanās notiks martā Mazza-Colamarino skolā Torre Del Greco pilsētā Itālijā.

Logo izvēle

09.11.2015 - 13.11.2015

Novembra mēneša aktivitāte bija Projekta logo izveide un izvēle.

Logo izdomāja, zīmēja un sacensībās piedalījās: Mairita Marta Pīterniece, Sintija Zauerhagena, Emīls Lagzdiņš, Annija Jēce, Helēna Pētersone.

Pēc tam notika aktīva balsošana par labāko un uzvarēja Annijas Jēces zīmētais logo!

Sadraudzības valstis

Skolā ir izveidots projekta stūrītis ar Eiropas karti un ziņojumu dēli projekta pasākumiem.

Projekta darba grupa sameklēja informāciju par sadraudzības valstīm, pilsētām un skolām, ar ko kopā darbosies divu gadu garumā. Skolēni atrada atbilstošus attēlus un noformēja plakātus. Tas bija interesanti - apskatīt vietas, kur dzīvo mūsu draugi.

Labie darbi

07.12.2015 - 16.12.2015

Decembra mēnesī veicām projekta aktivitāti "Labie darbi". Skolēni ar saviem labajiem darbiem audzēja koka lapas un plaucēja ziedus.

Piedalījās gandrīz visi skolēni - aktīvi un ar aizrautību.

Lai labie darbi veicas arī turpmāk!!!

Kā mēs veidojām plakātu par cilvēktiesībām.

Jau 2015. gada novembrī skolā projekta dalībnieki izveidoja " Cilvēktiesību klubu".

Tā ietvaros skolēni veidoja plakātus par cilvēktiesībām, ko izvietoja skolā  un pagastā redzamā vietā.

Sekojošajā e-grāmatā var redzēt kā to darījām:

Dalies ar savu stāstu

Janvāra mēnesī skolēni tika aicināti dalīties ar saviem stāstiem - labiem, jautriem, skumjiem vai arī drosmīgiem, kuros galvenais uzsvars ir likts uz cilvēcību, iecietību, cieņu, drosmi, godīgumu, līdzjūtību. Stāstu ir daudz un labāki tiks pārtulkoti angļu valodā un apvienoti kopējā projekta grāmatā gan papīra, gan elektroniskā veidā.