Lapas karte
Cēres skola

Jaunumi

Festivāls "Iestudējums dejā - Apburtā karaļvalsts".

16.04.2024 09:00 - 14:00

whatsapp-image-2024-05-14-at-13-50-03.webp16.aprīlī, 3.klases skolēni devās uz Slampes Kultūras pili, kur piedalījās sākumsskolas skolēnu festivālā "Iestudējums dejā - Apburtā karaļvalsts", kura mērķis bija sekmēt bērnu un jauniešu talanta, prasmju un spēju izkopšanu teātra mākslas jomā.

 Festivālam skolēni cītīgi gatavojās, paši izvēloties dziesmu, domājot deju soļus un notikumu virzību. Pēc festivāla skolēni bija gandarījuma pilni par paveikto un izteica vēlmi dejot vēl kādu deju, jo pasākums tā patika, ka skolēni vēlējās vēlreiz iejusties savās lomās un baudīt citu skolu skolēnu priekšnesumus. 
Man, kā skolotājai, bija prieks vērot, cik skolēni radoši piegāja iestudējuma izveidei, kā arī būt daļai no teātra festivāla rīcības komisijas.

Lelde Kurpniece

Lasīt visu ziņu galerija (18)

Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls “Dedzi gaiši, uguntiņa!”

11.04.2024 10:00 - 15:30

img-20240411-113754.webp11.aprīlī 27  Cēres skolas  teātra  ,,Pastarītis,, dalībnieki un pedagogi Ilona Lazdāne, Evija Ķezbere,  Aivars Rožinskis  un Evita Ɓērziņa devās uz Kandavas kultūras namu, kur notika Tukuma novada Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls “Dedzi gaiša, uguntiņa!”. Šoreiz bija jāpieņem lēmums vai nu spēlēt fragmentu no skaistās izrādes ,,Sniega karaliene,, , vai ļoti saīsināt un rādīt pārējiem dalībniekiem visu pasaku. Tika pieņemts izaicinājums izrādi saīsināt, kas radīja atkal daudz problēmu ar pārģērbšanās nākamajai lomai, kā arī iejusties pavisam citā lomā. Bet tas nebija vienīgais pārbaudījums ko nācās pieņemt - bija jāiemācās iztikt arī bez vairākām galvenajām lomām, kuras,  spēlēja pieaugušie. Nebija ne vecmāmiņa, ne ziedu feja, ne laupītāju vadone, ne lielie laupītāji. Vienīgā loma, kura tika aizstāta bija Sniega karaliene, kuru parasti spēlēja pati režisore, šoreiz tajā iejutās Alisa Strautiņa. Visiem tā bija lieliski pavadīta diena gan uzstājoties, gan skatoties arī citu dalībnieku sniegumu , kā arī ieklausoties žūrijas vērtējumā.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Popiela 2024

02.04.2024 12:20 - 13:20

2. aprīlī 4.-9.klases atrādīja savu radošo veikumu Popielā 2024. Paldies skolotājai Aleksai Valterei par skolēnu iekustināšanu! Paldies visiem skolēniem par uzdrīkstēšanos un savstarpējo sadarbību, kā rezultātā skolā notika ļoti jauks pasākums!

Lasīt visu ziņu galerija (32)

Lieldienas 2024

28.03.2024 13:00 - 14:30

lieldienas.jpgZaļajā ceturtdienā Cēres pamatskolā tika gaidītas Lieldienas.

Ar saviem radošajiem stāstiem un dzejoļiem.

Ar tautasdziesmām un mīklu minēšanu.

Ar deju un rotaļām.

Lai visiem jaukas un saulainas Lieldienas!!!

Lasīt visu ziņu galerija (31)

Ventspils stikla pūtēji laiku lokos

26.03.2024 09:00 - 10:00

latvijasskolassomalogokrasains0.jpg26. martā Cēres pamatskolā viesojās programmas "Latvijas skolas soma" pasākums "Ventspils stikla pūtēji laiku lokos".

Dalībnieki caur paraugdemonstrējumu un diskusiju starpniecību iepazina Latvijas stikla ražošanas notikumus dažādos laika periodos.

 Nodarbības laikā skolēni izzināja stikla rašanās vēsturi, tostarp to, kāda saikne tam ir ar smiltīm, kā arī iepazīsies ar stikla rašanos Latvijā jau 17. gadsimtā, kad hercoga Jēkaba laikā radās pirmie stikla izgatavošanas cepļi. Skolēni iepazina stikla krāsas un formas veidošanos, kā arī to, kur stiklu pielietoja vēsturiski un kur to pielieto šodien. Meistara stāstījumu papildināja stikla figūriņu kolekcija, kas kalpoja kā uzskates materiāls dažādajām stikla formām, krāsām un dizainiem. Skolēni redzēja stikla demonstrējumus, iepazina šī materiāla plastiskumu, to izstiepjot, izpūšot. Arī skolēniem pašiem bija iespēja līdzdarboties, ņemot dalību stikla burbuļu izpūšanā.

Iegūtās zināšanas tiks izmantotas sociālo zinību, vēstures un vizuālās mākslas stundās.

Izdevumus par pasākumu sedza valsts programma “Latvijas skolas soma”

latvijasskolassomalogokrasains0.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Jautrā nedēļa

18.03.2024 09:00 - 22.03.2024 - 14:30

Teātra izrādes Dobeles novadā

08.03.2024 09:00 - 17:00

whatsapp-image-2024-03-21-at-12-05-41-pm.jpgPēc skatītāju sniegtajām atsauksmēm Cēres pamatskolas teātris “Pastarītis” ar izrādi ”Sniega karaliene” tika aicināti viesoties Krimūnas tautas namā un Mežmuižas pilī. Tika izlemts, ka abas izrādes tiks rādītas vienā dienā, proti, 8.martā. Protams, tas bija izaicinājums gan aktieriem, gan režisorei Evita Bērziņai, jo nebija pazīstama ne vieta uz kuru devās,  ne arī skatuves izkārtojums. Izbraucienā gadījās visādas mazas ķibeles, bet tas visu padarīja tikai interesantāku.  Izrādes tika ļoti augsti novērtētas un skatītāju prieks un atsauksmes lika justies, kā īstiem māksliniekiem, jo arī šajās reizēs neizpalika asaras un līdzpārdzīvojums Kajam (Ivars Rožinskis) un Gerdai (Rūta Gintere). Jāpiebilst, ka abi Cēres pamatskolas skolēni pirmo reizi ir galvenajās lomās un mācās 7.klasē, tāpēc tas ir izaicinājums un liela pieredze arī jaunajiem aktieriem, it īpaši, ja ir pilna zālē ar skatītājiem. Sacienāti ar saldumiem un gardām pusdienām, apmierināti un laimīgi, safotografējušies pie skaistās pils ēkas visi devās mājupceļā. Tika saņemts uzaicinājums tikties arī nākamajā gadā un  noteikti tiks ieteikts arī citiem kultūras namiem Dobeles novadā.

Lasīt visu ziņu galerija (42)
<>
Jaunākās galerijas