Cildens mans novadiņš 2019

21.11.2019 10:00 - 12:30 kur : Kandavas multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs "Nagla"

21.novembrī Kandavas multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Nagla pulcējās 8.-9.klašu skolēni no visām Kandavas novada skolām, lai piedalītos ikgadējā konkursā “Cildens mans novadiņš” noslēguma pasākumā.

Pirmais uzdevums - orientēšanās pa Kandavu, kurā tika meklēti un aprakstīti šī gada laikā tapušie apskates objekti pilsētā, piemēram, dzeja uz vecpilsētas namu fasādēm, mozaīkas gliemezis pilsētas centra skvērā vai informācijas stends pie bijušās Kandavas slimnīcas.

Pēc neliela koncerta, ko sniedza Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas popgrupa  “Abaviņa”, konkursa dalībniekus sveica Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Liene Šnikvalde.

Katra komanda prezentēja šī gada jaunumus pagastā un pilsētā. Cēres skolas devītie prezentēja "gadsimta notikumu"- jauno asfaltēto Cēres ceļu.

Tradicionāli, kā jau katru gadu, katra komanda saņēma gardu pateicību no pagastu pārvaldniekiem un Izglītības pārvaldes.

Latvijas dzimšanas diena

15.11.2019 12:00 - 13:00 kur : Cēres pamatskola

Skaista, skaista tēvu zeme

Pār visām zemītēm.

Augsti kalni, plaši lauki,

Zilis jūras ūdentiņš

Latvijas dzimšanas dienas svinības Cēres skolā 15. novembrī plkst. 12.00

Lāčplēša diena

11.11.2019 12:00 - 13:30

Mārtiņdiena

08.11.2019 12:00 - 13:30 kur : Cēres pamatskola

8. novembrī skolā notika Mārtiņdienas pasākums, kuru vadīja apvienotās 3.,4. klases audzinātāja. Šogad visas klases bija aktīvi pasākuma līdzdalībnieki, kuriem bija jātiek galā ar pieciem uzdevumiem, kas sevī ietvēra zināšanas par Mārtiņdienu. Minējām mīklas, meklējām ticējumus. Pēc zīmējumiem atšifrējām tautasdziesmas. Katrai klasei viena tautasdziesma bija jāatveido, bet pārējiem jāuzmin tā.

Par katru izpildītu uzdevumu klase saņēma fragmentu no Mārtiņdienas simbola, kurš beigās tika izveidots. Tas bija gailis.

Kas tā būtu par Mārtiņdienu bez ēšanas?! Šī gada uzdevums bija - ar ko tu pacienāsi Mārtiņbērnus? Te varēja redzēt klašu izdomu, jo neviens cienasts neatkārtojās. Aizejot no pasākuma katrs sev līdzi paņēma arī jaunas zināšanas jeb pievienoto vērtību.

Ekskursija uz Saeimu.

17.10.2019 09:00 - 17:00

17.oktobrī Cēres pamatskolas 28 skolēni devās ekskursijā uz Saeimu, lai tuvāk iepazītu Latvijas parlamenta darbu, politiķu ikdienu, kā arī Saeimas nama arhitektūru un vēsturi. Skolēniem bija iespēja vērot Saeimas sēdes norisi, kurā tika pieņemts likumprojekts, ka turpmāk Latvijā dzimušiem bērniem būs pilsoņa statuss.

Vissirsnīgākie mirkļi bērniem bija mūsu skolas absolventa Jāņa Vitenberga darba vietā. Deputāts Jānis vada Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju. Viņš skolēniem izstāstīja savas karjeras izaugsmes ceļus. Visi ar interesi klausījās Jāņa stāstījumā, kurā viņš norādīja noderīgus ieteikumus: mācīties komunicēt; izteikt savu viedokli; izkāpt no savas komforta zonas un neatlaidīgi sevi pilnveidot un nepalaist garām karjeras izdevīgos brīžus, ko dzīve dažkārt piedāvā. Liels paldies Jānim par tikšanos!!!

Papildus vēl apskatījām Vecrīgu un pabijām Doma baznīcā. Noskatījāmies filmu „Dauntonas abatija”- par angļu aristokrātu dzīvi, vēsturi.

Kolāža - mana nākotnes profesija

Cēres pamatskolas 3. un 4. klases skolēni karjeras nedēļā veidoja kolāžas par savu nākotnes nodarbošanos.

Karjeras nedēļa14.10.2019

Cēres pamatskolā:

* 14.-18. oktobrī - Mana nākotnes profesija, kolāžas veidošana 3.-4. klasēm

15. oktobrī - Klases audzināšanas stunda karjeras tematikā kopā ar pedagogu karjeras konsultantu 7.-9. klasēm

17. oktobrī - Mācību ekskursija uz Saeimu, politiķa karjeras iepazīšana 5.,7.,8.,9. klasēm

18. oktobrī - Tikšanās ar dažādu profesiju pārstāvjiem 1.-9. klase

printēt