Pirmsskolas eglīte

18.12.2019 11:00 - 12:00

18. decembrī Cēres pamatskolā pulcējās pirmsskolas bērni uz eglīti un Ziemassvētku vecīša saldumiem.

Skolas pirmsskolas grupiņas rādīja, ko iemācījušies mūzikas un valodas nodarbībās, apguvuši rotaļu un deju pulciņā.

Paldies vecākiem, kas atbalstīja savus bērnus!!! Priecīgus Ziemassvētkus un veiksmīgu Jauno gadu!!!

Piparkūku darbnīca

02.12.2019 - 17.12.2019

Kā jau katru gadu decembra mēnesī skolas darbiniece Sanita māca cep piparkūku mājiņas skolēniem, kuri vēlas to apgūt.

Arī šogad tapa brīnumskaistas Ziemassvētku rūķu mājiņas!

Liels paldies Sanitai par šo jauko tradīciju!

Paldies vecākiem par atbalstu!

Jaunapustuliskās baznīcas dievkalpojums

17.12.2019 11:00 - 11:40

Īsi pirms Ziemassvētkiem skolā viesojās Jaunapustuliskās baznīcas mācītājs Antons, kas novadīja svētku dievkalpojumu.

Mazākie skolas skolēni saņēma saldumu paciņas. Paldies skolas atbalstītājiem Jaunapustuliskai baznīcai!!!

Stāstniece

16.12.2019 10:00 - 12:00

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Cēres pamatskolā viesojās Līga Reitere ar izglītojošām nodarbībām par tautas tradīcijām - nemateriālo kultūrmantojumu:

Vargana stāsts:

·        Ritms un ritma rīki.

·        Vargans - rituālu instruments.

·        Vargana spēles demonstrējums.

·        Vargana atsperes deja.

·        Radoša saspēle izmantojot tautas mūzikas ritma rīkus.

·        Latvju danču ritms.

·        Īsi stāsti par ritma instrumentiem.

Pūra lādes stāsts:

·        Apskatīsim pūra lādes bagātības: senās rotas 11.-13.gs. (kaklariņķi, rokassprādzes, saktas, gredzeni, piekariņi, celaines) un etnogrāfiskās rotas 18.-20.gs. (saktas, sleņģenes, gredzeni, jostas, piekariņi, mauči, vainagi).

·        Tautiskie raksti jostās un rotās.

·        Spēle “Baltu ciltis”.

·        Stāstnieces pieredze ar senajām rotām filmēšanās laukumā.

Latvijas skolas soma

10.12.2019 10:00 - 13:00 kur : Cēres pamatskola

10. DECEMBRĪ plkst. 10.00 LATVIJAS SKOLAS SOMAS ietvaros notiks

Talsu novada muzeja nodarbības:

SENVĀRDU KLĒTIŅA - Iepazīsiet senos darba rīkus, izzināsiet to pielietojumu un tautasdziesmas un literāros darbus, kur minēti senie vārdi. Programmai ir arī darba lapa!

SVĒTKU KARTIŅAS - Šoreiz pogas pārvērtīsim par daļu no svētku apsveikuma kartītes kā arī uzzināsiet, kā radās pogas un kāpēc cilvēki sāka veidot un sūtīt apsveikumu kartītes.  Būs iespēja arī ar tintes spalvu ierakstīt kartītē novēlējumu!

AUDUMA APDRUKA - Auduma apdrukas darbnīcā uzzināsi par mākslinieku Kārli Sūniņu (1907-1979), sietspiedes popularitāti Latvijā 1930. gados un varēsi apdrukāt maisiņu.

Kā veicās - skatieties bildēs!

Daiļlasīšanas konkurss krievu valodā

09.12.2019 10:00 - 12:00

9. decembrī Kandavas novada skolu 7.-8. klašu skolēni pulcējās uz izteiksmīgas runas konkursu krievu valodā. Konkursa gaitā skolēni runāja paša izvēlētu dzejoli krievu valodā. No Cēres pamatskolas piedalījās Adrija, Krista, Andris, Sanija un Jurita. Visi saņēma Kandavas novada izglītības pārvaldes pateicības par uzdrīkstēšanos un vēlmi apgūt krievu valodu!

Roku rokā Kandavas novadu rotā

21.11.2019 10:00 - 12:30

21. novembrī 3.,4.klašu komanda "Skudriņas" (4 cilvēku sastāvā) piedalījās novada organizētā radošā konkursā 1.-4.klašu skolēniem "Roku rokā Kandavas novadu rotā". Bērniem vajadzēja parādīt gan individuālas, gan komandas prasmes, veicot uzdevumus pa stacijām, kurās uzdevumus bija sagatavojuši Kandavas novada radošie cilvēki -uzņēmēji. Katrā stacijā bērni izgatavoja kādu lietiņu, kuru pēc tam varēja paņemt līdzi uz mājām. Darbojoties bija jāsaklausa arī dažādas noderīgas zināšanas, kas bija jātspoguļo pasākuma noslēgumā, atbildot uz jautājumiem. Katrs bērns saņēma arī pateicību un mazu dāvaniņu, jo uzvarēja draudzība. Pasākums bija radošs, interesants, izzinošs un emocionāli piepildīts.