Lapas karte
Cēres skola

Pasākumi

A31 un A32

01.06.2019 - 31.08.2019

logo_rwb_preview.jpgVasara atkal ir klāt!

 Tas ir īstais laiks, lai tvertu pēc grāmatas un pievienotos  Lielajai Vasaras Lasīšanai, kopā ar skolēniem no Bulgārijas, Grieķijas, Itālijas, Īrijas, Latvijas, Portugāles, Rumānijas un Turcijas. Mums ir  draugi Erasmus+ projektā “Lasīšana bez robežām”.

Patiesībā, mācības parāda, ka skolēni, kas ir turpinājuši lasīt arī vasarā,  mācās labāk skolā rudenī.

Kā šis izaicinājums strādās: atzīmē pievienotajā kalendārā katru dienu jūnijā, jūlijā, augustā, kad tu lasi. (Palūdz, lai vecāki tev paseko, kā tu lasi). Kad esi atzīmēji 50 vai vairāk dienas, tu esi nopelnījis Sertifikātu: IZCILĪBA LASĪŠANĀ. Aizpildi kalendāru un atdod to skolotājai 1.septembrī.

Ļoti labi būtu, ja tu atzīmētu arī kāda autora grāmatu tu lasīji un kādi bija galvenie notikumi. Izveido savu lasītāja dienasgrāmatu, un tie būs papildus punkti.

Ja tu nepaņēmi kalendāru, tad skaties šeit:

Vasara atkal ir klāt.docx

Paldies tiem, kas jau pēdējā skolas dienā izlēma, ka vasarā viņi lasīs!!! (Skatīt foto)

Lasīt visu ziņu galerija (2)

Projekta noslēguma pasākums

15.08.2019 09:00 - 19:00

logo_rwb_preview.jpgCēres pamatskolā no 2017. gada 1. septembra līdz 2019. gada 31. augustam  norisinājās Erasmus+ KA2 stratēģiskās sadarbības partnerību projekts “Reading without borders” (Nr.2017-BG01-KA219-036237_9) Maksimālais piešķirtais projekta  finansējums ir 19 605.00 EUR. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Divi gadi ir paskrējuši ļoti ātri. Bija jāpaveic ļoti daudz. Kopumā 32 aktivitātes, saistītas ar lasīšanu un grāmatu – lasot citu uzrakstīto, sacerot stāstus pašiem, ilustrējot lasīto, attēlojot savus mīļākos grāmatu varoņus, radot video par pasakām, ierakstot audio grāmatu, skaitot dzejoļus utt.

Skolēni un pedagogi iesaistījās labprāt un, lai justu, ka paveikts labs darbs, projekta noslēgumā tika organizēta ekskursija uz mūsu valsts lielāko grāmatu krātuvi – Latvijas Nacionālo bibliotēku jeb Gaismas pili. Skolēni un pedagogi varēja apskatīt pašu bibliotēkas ēku un gūt informāciju par iespējām bibliotēkā. Izrādās, ka bibliotēkā var ne tikai lasīt grāmatas un meklēt informāciju, bet arī skatīties filmas, klausīties mūziku, pat spēlēt spēles.

Patstāvīgajā ekspozīcijā „Grāmata Latvijā” varēja iepazīt grāmatas attīstības vēsturi, uzzināt par grāmatas formu un sastāvdaļām, pārdomāt grāmatu nozīmi savā dzīvē.

Apmeklējām arī Dzelzsceļa muzeju, jo bija jāuzzina kā grāmata nokļuva līdz saviem lasītājiem senāk. Apskatījām arī Jelgavas Sv. Trīsvienības torni.

Pa vidu svinīgas pusdienas visiem kopā pie skaisti klāta galda.

Novērtējot projektā paveikto, var teikt, ka projekta mērķi ir sasniegti: skolēni apzinās lasīšanas nozīmību, zina, ka grāmatā var rast visdažādāko informāciju un tā izglīto visa mūža garumā. Skolēni prot darboties komandā.

Starptautiskajās sanāksmēs un  skolēnu “Learning Teaching Training” aktivitātēs tika veicināta savstarpējā sadarbība, iepazīts dažādu valodu skanējums, tika rosināts lietot angļu valodu saskarsmē. Veicināta Eiropas ideja un tās kultūru dažādības uztvere. Tika iepazīta partnervalstu literatūra.

Cerams, ka skolēniem lasīšana ir kļuvusi svarīga, sabiedriski nozīmīga un domāšanu izaicinoša, un ir uzlabojusies lasītprasme.

Paldies visiem projektā iesaistītajiem skolēniem, viņu vecākiem un skolas kolektīvam! Turpināsim lasīt!!!

Projekta koordinatore Ilona Lazdāne

Lasīt visu ziņu galerija (14)
<>
Jaunākās galerijas