Lapas karte
Cēres skola

Pasākumi

Tukuma novada izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls “Dedzi gaiši, uguntiņa!”

11.04.2024 10:00 - 15:30

img-20240411-113754.webp11.aprīlī 27  Cēres skolas  teātra  ,,Pastarītis,, dalībnieki un pedagogi Ilona Lazdāne, Evija Ķezbere,  Aivars Rožinskis  un Evita Ɓērziņa devās uz Kandavas kultūras namu, kur notika Tukuma novada Izglītības un kultūras iestāžu skolēnu teātra uzvedumu festivāls “Dedzi gaiša, uguntiņa!”. Šoreiz bija jāpieņem lēmums vai nu spēlēt fragmentu no skaistās izrādes ,,Sniega karaliene,, , vai ļoti saīsināt un rādīt pārējiem dalībniekiem visu pasaku. Tika pieņemts izaicinājums izrādi saīsināt, kas radīja atkal daudz problēmu ar pārģērbšanās nākamajai lomai, kā arī iejusties pavisam citā lomā. Bet tas nebija vienīgais pārbaudījums ko nācās pieņemt - bija jāiemācās iztikt arī bez vairākām galvenajām lomām, kuras,  spēlēja pieaugušie. Nebija ne vecmāmiņa, ne ziedu feja, ne laupītāju vadone, ne lielie laupītāji. Vienīgā loma, kura tika aizstāta bija Sniega karaliene, kuru parasti spēlēja pati režisore, šoreiz tajā iejutās Alisa Strautiņa. Visiem tā bija lieliski pavadīta diena gan uzstājoties, gan skatoties arī citu dalībnieku sniegumu , kā arī ieklausoties žūrijas vērtējumā.

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Popiela 2024

02.04.2024 12:20 - 13:20

2. aprīlī 4.-9.klases atrādīja savu radošo veikumu Popielā 2024. Paldies skolotājai Aleksai Valterei par skolēnu iekustināšanu! Paldies visiem skolēniem par uzdrīkstēšanos un savstarpējo sadarbību, kā rezultātā skolā notika ļoti jauks pasākums!

Lasīt visu ziņu galerija (32)

Lieldienas 2024

28.03.2024 13:00 - 14:30

lieldienas.jpgZaļajā ceturtdienā Cēres pamatskolā tika gaidītas Lieldienas.

Ar saviem radošajiem stāstiem un dzejoļiem.

Ar tautasdziesmām un mīklu minēšanu.

Ar deju un rotaļām.

Lai visiem jaukas un saulainas Lieldienas!!!

Lasīt visu ziņu galerija (31)

Ventspils stikla pūtēji laiku lokos

26.03.2024 09:00 - 10:00

latvijasskolassomalogokrasains0.jpg26. martā Cēres pamatskolā viesojās programmas "Latvijas skolas soma" pasākums "Ventspils stikla pūtēji laiku lokos".

Dalībnieki caur paraugdemonstrējumu un diskusiju starpniecību iepazina Latvijas stikla ražošanas notikumus dažādos laika periodos.

 Nodarbības laikā skolēni izzināja stikla rašanās vēsturi, tostarp to, kāda saikne tam ir ar smiltīm, kā arī iepazīsies ar stikla rašanos Latvijā jau 17. gadsimtā, kad hercoga Jēkaba laikā radās pirmie stikla izgatavošanas cepļi. Skolēni iepazina stikla krāsas un formas veidošanos, kā arī to, kur stiklu pielietoja vēsturiski un kur to pielieto šodien. Meistara stāstījumu papildināja stikla figūriņu kolekcija, kas kalpoja kā uzskates materiāls dažādajām stikla formām, krāsām un dizainiem. Skolēni redzēja stikla demonstrējumus, iepazina šī materiāla plastiskumu, to izstiepjot, izpūšot. Arī skolēniem pašiem bija iespēja līdzdarboties, ņemot dalību stikla burbuļu izpūšanā.

Iegūtās zināšanas tiks izmantotas sociālo zinību, vēstures un vizuālās mākslas stundās.

Izdevumus par pasākumu sedza valsts programma “Latvijas skolas soma”

latvijasskolassomalogokrasains0.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (17)

Jautrā nedēļa

18.03.2024 09:00 - 22.03.2024 - 14:30

Teātra izrādes Dobeles novadā

08.03.2024 09:00 - 17:00

whatsapp-image-2024-03-21-at-12-05-41-pm.jpgPēc skatītāju sniegtajām atsauksmēm Cēres pamatskolas teātris “Pastarītis” ar izrādi ”Sniega karaliene” tika aicināti viesoties Krimūnas tautas namā un Mežmuižas pilī. Tika izlemts, ka abas izrādes tiks rādītas vienā dienā, proti, 8.martā. Protams, tas bija izaicinājums gan aktieriem, gan režisorei Evita Bērziņai, jo nebija pazīstama ne vieta uz kuru devās,  ne arī skatuves izkārtojums. Izbraucienā gadījās visādas mazas ķibeles, bet tas visu padarīja tikai interesantāku.  Izrādes tika ļoti augsti novērtētas un skatītāju prieks un atsauksmes lika justies, kā īstiem māksliniekiem, jo arī šajās reizēs neizpalika asaras un līdzpārdzīvojums Kajam (Ivars Rožinskis) un Gerdai (Rūta Gintere). Jāpiebilst, ka abi Cēres pamatskolas skolēni pirmo reizi ir galvenajās lomās un mācās 7.klasē, tāpēc tas ir izaicinājums un liela pieredze arī jaunajiem aktieriem, it īpaši, ja ir pilna zālē ar skatītājiem. Sacienāti ar saldumiem un gardām pusdienām, apmierināti un laimīgi, safotografējušies pie skaistās pils ēkas visi devās mājupceļā. Tika saņemts uzaicinājums tikties arī nākamajā gadā un  noteikti tiks ieteikts arī citiem kultūras namiem Dobeles novadā.

Lasīt visu ziņu galerija (42)

Mīlestības svētku svinēšana

14.02.2024 12:10 - 16:30

img9043.jpg14. februārī vecāko klašu skolēni (Sintija, Inese, Rūta, Signe, Alisa, Ilvars, Ingus, Adrians) sagatavoja un rosināja svinēt Mīlestības dienas svētkus visai skolai!

Izrotājām skolu sirsniņu tēmā! Tērpāmies rozā un sarkanos tērpos! Lietojām Valentīndienas aksesuārus! Sūtījām Valentīndienas apsveikumus! Sadaloties komandās, veidojām oriģinālāko foto! Zīmējām sirdis! Pārnesām bumbu pārī gaiteņa garumā! Sacerējām tekstu ar sākumburtiem no vārda Valentīndiena! Izspēlējām Kahoot par Valentīndienas tradīcijām! Un nobeigumā ballīte!!!

Lasīt visu ziņu galerija (43)

"Sniega karaliene" Balgales BLPC

01.02.2024 16:00 - 17:00

img8988.jpg1. februārī Cēres bērnu un jauniešu teātris "Pastarītis" viesojās Balgales BLPC ar izrādi "Sniega karaliene"

Lasīt visu ziņu galerija (53)

Izrāde Cēres pagasta iedzīvotājiem un viesiem

13.01.2024 17:00 - 18:30

img20240113180137.jpgSestdien, 13. janvārī, teātris “Pastarītis” savu izrādi “Sniega karaliene” izrādīja Cēres pagasta iedzīvotājiem un jebkuram citam interesentam, kurš bija gatavs atbraukt uz Cēres pamatskolu diezgan aukstos un slidenos laika apstākļos. Zāle bija pilna skatītāju gan no paša pagasta, gan no kaimiņu novadiem.

 Šo izrādi var skatīties vairākkārt, jo lomu atveidotāji mainās un gandrīz katru reizi aktieru sastāvs ir citādāks. Šoreiz Cēres skolēni apvienojās ar Zentenes kultūras un Sēmes tautas nama aktieriem. Cēres skolēniem, tā bija atkal cita pieredze, jo parasti  skolas  teātrim pievienojās radinieki un skolas darbinieki. Galvenās lomas - Kaju un Gerdu atveidoja Ilvars Rožinskis un Rūta Gintere, savukārt, skatītāju un pašu aktieru vislielāko simpātiju  ieguva  laupītāju vadone ar savu palīgu, kurus atveidoja - Aivars Rožinskis un Aivars Grenevics,  un nepārspējamā laupītāju meita - Alise Auniņa.

Lasīt visu ziņu galerija (14)

Vēl sirsniņās Ziemassvētki

11.01.2024 10:00 - 13:00

whatsapp-image-2024-01-09-at-17-45-20-1.jpg11. janvārī Cēres skolas bērnu un jauniešu teātris "Pastarītis" piedalījās Pūres kultūras nama organizētajā pasākumā "Vēl sirsniņās Ziemassvētki".

Bija iespēja gan vērot citu teātra pulciņu sniegumu, gan uzstāties pašiem atkal nedaudz citā sastāvā - apvienojoties ar četriem aktieriem no pamatskolas Spārni. Pēc izrādes tika lūgts fotografēties ar Cēres kolektīva galvenajiem aktieriem - Gerdu, kuru atveidoja Signe Elīna Pole, un Sniega karalieni.  Neskatoties uz karalienes ļauno tēlu, kuru varēja vērot izrādes laikā, fotografēties gribētāji stāvēja rindā un pēc tam viņu silti samīļoja. Skolēni ar pozitīvām emocijām un dāvanu pilnām rokām, devās atkal uz skolu, lai gatavotos nākamajai izrādei.

Lasīt visu ziņu galerija (22)

"Sniega karaliene" Zentenes kultūras namā

22.12.2023 13:00 - 14:00

img20231222135539.jpg22. decembrī Zentenes kultūras namā ar izrādi "Sniega karaliene" režisores Evitas Bērziņas vadībā svētkus radīja bērnu un jauniešu teātris "Pastarītis" kopā Zentenes pagasta amatierteātri.

Lasīt visu ziņu galerija (41)

Ziemassvētki

21.12.2023 16:00 - 22:00

img8308.jpg21.decembrī Cēres pamatskolas skolēni uz skolu devās pēcpusdienā, jo notika Ziemassvētku pasākums. Vispirms bērnu un jauniešu teātris "Pastarītis" Evitas Bērziņas vadībā parādīja iestudēto izrādi "Sniega karaliene", tad notika I. semestra labinieku mācībās godināšana, kopēja dziedāšana un tad svētku balle.

Atzinības: labākie 2023./2024. m.g. I.semestrī mācībās savā klasē saņēma - Alisa Strautiņa,  Eva Katrīna Skujiņa, Signe Elīna Pole, Ingus Rožinskis, Ilvars Rožinskis, Megija Lormane, Enija Damlice, Alise Auniņa, Tomass Ķezbers, Aija Auniņa un Betija Zauerhagena.

Pateicības par aktīvu mācīšanos, skolas nekavēšanu, darbošanos sportā vai skolas pasākumu organizēšanu saņēma - Artūrs Niedrājs, Lauris Eksto, Ričards Dišlers, Kristīne Līkuma, Viktorija Ose, Jānis Edijs Kuzmanis, Tifānija Dudkina, Eva Katrīna Skujiņa, Signe Elīna Pole, Alisa Strautiņa.

Ziemassvētki ir laiks, kad kavējamies pārdomās- atmiņās pārcilājas gada notikumus un ar jaunu apņēmību raugāmies nākotnes iecerēs. Ziemassvētki ir laiks, kas mūs sapulcina ar vistuvākajiem cilvēkiem, un mēs izbaudām dzīves vislielāko vērtību - savstarpējo satikšanos un ģimenes kopību. Ziemassvētki ir sirsnības un mīļuma svētki. Lai Jums un mums izdodas šajā īpašajā svētku laikā piedzīvot Ziemassvētku brīnumu, sajust mieru un līdzsvaru dvēselē, izjust kopības svētkus ar saviem mīļajiem! Lai Jaunais gads atnāk ar piepildījumu tam, ko visvairāk vēlaties, ar dzīvesprieku, stipru veselību un mīlestību. Visas bēdas, visas raizes vecam gadam atstājiet, tikai laimi, prieku, smaidu Jaunā gada saņemiet!

Lasīt visu ziņu galerija (76)

Pirmsskolas bērnu eglīte

20.12.2023 12:00 - 14:30

putekl.jpgŠogad Cēres pirmsskolas bērniem notika citādāki Ziemassvētki! Ciemos atbrauca Pētera Trupa leļļu teātris ar muzikālu izrādi "PUTEKLĪŠA ZIEMASSVĒTKI".

Jautri, saistoši un interesanti gan mazajiem skatītājiem, gan viņu vecākiem.

Ziemassvētku vecītis ar savu draugu Sunīti dziedāja un dejoja kopā ar bērniem un noslēgumā dalīja saldumu paciņas!

Paldies Līgai Rozei par pasākuma noorganizēšanu!

Lasīt visu ziņu galerija (44)

Ekskursija

05.12.2023 08:30 - 15:00

img20231205115031.jpg5. decembrī Cēres skolas skolēni devās ekspedīcijā uz Kurzemes pusi - izpētīja Dundagas pili un mēģināja satikt Zaļo Jumpravu.

Pabija Kolkasragā, kur šodien pavisam mierīgi satikās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča viļņi.

Kā arī pētīja dažādus laikus un priekšmetus, kas redzami Rojas Jūras zvejniecības muzejā.


Lasīt visu ziņu galerija (67)

Koncertlekcija "Lāčplēša dienā"

30.11.2023 12:30 - 13:30

latvijasskolassomalogokrasains.jpgimg20231130131451.jpgPar godu Patriotu mēnesim, mūziķi – dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse un komponists Jānis Ķirsis ir radījuši audiovizuālu koncertlekciju “Lāčplēša dienā” . Un 30. novembrī Cēres pamatskolas skolēni devās uz Zemītes Tautas namu baudīt to. Koncertlekcija bija izglītojošs, muzikāls stāsts par Latvijas vēstures notikumiem Lāčplēša dienā, kas tiek svinēta, atceroties un godinot visus, kuri izcīnījuši neatkarīgu Latvijas valsti. Pasākums bija izglītojošs emocionāli muzikāls stāsts par patriotisko audzināšanu, savas dzimtenes mīlestību, valodas, cieņas un attieksmes izpausmēm pret savas zemes vēsturi caur mūziku un vizuālo baudījumu.

 Izdevumus par pasākumu sedza no valsts programmas “Latvijas skolas soma” līdzekļiem.

latvijasskolassomalogokrasains.jpg

Lasīt visu ziņu galerija (15)
<>
Jaunākās galerijas