Lapas karte
6.februārī Kandavas kultūras nama mākslas galerijā "Vējspārns" notika Kandavas novada skolu audzēkņu vizuālās un vizuāli plastiskās māklsas darbu konkursa - izstādes "Radi rotājot!" noslēguma pasākums. Konkurss - izstāde notika no 21.janvāra līdz 7.februārim.
Pavisam ar saviem darbiem piedalījās 31 dalībnieks, un ceļazīmes uz otro kārtu- Kurzemes reģionālo skati ieguva pieci Kandavas novada skolu audzēkņi.
No Cēres pamatskolas ceļazīmi saņēma Sintija Cīrule ar zīmējumu “Man dziesmiņu nepietrūka”un Jurita Meļņika ar zīmējumu “Pinu košu vainadziņu” Prieks par meiteņu veikumu un darbu vadītājas Drosmiņa Krūmiņas atbalstu.
Konkurss- izstāde tika organizēta, gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
20. decembrī turpinot skolas tradīcijas, 7.klase kopā ar audzinātāju Natāliju, organizēja Ziemassvētku latvisko tradīciju izzināšanas pasākumu.
19. decembrī Cēres skolā tika sveikti Ziemassvētki.
Lasīt visu ziņu18. decembrī Cēres pamatskolā pulcējās pirmsskolas bērni uz eglīti un Ziemassvētku vecīša saldumiem.
Skolas pirmsskolas grupiņas rādīja, ko iemācījušies mūzikas un valodas nodarbībās, apguvuši rotaļu un deju pulciņā.
Paldies vecākiem, kas atbalstīja savus bērnus!!! Priecīgus Ziemassvētkus un veiksmīgu Jauno gadu!!!
Lasīt visu ziņuĪsi pirms Ziemassvētkiem skolā viesojās Jaunapustuliskās baznīcas mācītājs Antons, kas novadīja svētku dievkalpojumu.
Mazākie skolas skolēni saņēma saldumu paciņas. Paldies skolas atbalstītājiem Jaunapustuliskai baznīcai!!!
Lasīt visu ziņuKā jau katru gadu decembra mēnesī skolas darbiniece Sanita māca cep piparkūku mājiņas skolēniem, kuri vēlas to apgūt.
Arī šogad tapa brīnumskaistas Ziemassvētku rūķu mājiņas!
Liels paldies Sanitai par šo jauko tradīciju!
Paldies vecākiem par atbalstu!
Lasīt visu ziņuProjekta “Latvijas skolas soma” ietvaros Cēres pamatskolā viesojās Līga Reitere ar izglītojošām nodarbībām par tautas tradīcijām - nemateriālo kultūrmantojumu:
Vargana stāsts:
· Ritms un ritma rīki.
· Vargans - rituālu instruments.
· Vargana spēles demonstrējums.
· Vargana atsperes deja.
· Radoša saspēle izmantojot tautas mūzikas ritma rīkus.
· Latvju danču ritms.
· Īsi stāsti par ritma instrumentiem.
Pūra lādes stāsts:
· Apskatīsim pūra lādes bagātības: senās rotas 11.-13.gs. (kaklariņķi, rokassprādzes, saktas, gredzeni, piekariņi, celaines) un etnogrāfiskās rotas 18.-20.gs. (saktas, sleņģenes, gredzeni, jostas, piekariņi, mauči, vainagi).
· Tautiskie raksti jostās un rotās.
· Spēle “Baltu ciltis”.
· Stāstnieces pieredze ar senajām rotām filmēšanās laukumā.
10. DECEMBRĪ plkst. 10.00 LATVIJAS SKOLAS SOMAS ietvaros notiks
Talsu novada muzeja nodarbības:
SENVĀRDU KLĒTIŅA - Iepazīsiet senos darba rīkus, izzināsiet to pielietojumu un tautasdziesmas un literāros darbus, kur minēti senie vārdi. Programmai ir arī darba lapa!
SVĒTKU KARTIŅAS - Šoreiz pogas pārvērtīsim par daļu no svētku apsveikuma kartītes kā arī uzzināsiet, kā radās pogas un kāpēc cilvēki sāka veidot un sūtīt apsveikumu kartītes. Būs iespēja arī ar tintes spalvu ierakstīt kartītē novēlējumu!
AUDUMA APDRUKA - Auduma apdrukas darbnīcā uzzināsi par mākslinieku Kārli Sūniņu (1907-1979), sietspiedes popularitāti Latvijā 1930. gados un varēsi apdrukāt maisiņu.
Kā veicās - skatieties bildēs!
Lasīt visu ziņu9. decembrī Kandavas novada skolu 7.-8. klašu skolēni pulcējās uz izteiksmīgas runas konkursu krievu valodā. Konkursa gaitā skolēni runāja paša izvēlētu dzejoli krievu valodā. No Cēres pamatskolas piedalījās Adrija, Krista, Andris, Sanija un Jurita. Visi saņēma Kandavas novada izglītības pārvaldes pateicības par uzdrīkstēšanos un vēlmi apgūt krievu valodu!
21. novembrī 3.,4.klašu komanda "Skudriņas" (4 cilvēku sastāvā) piedalījās novada organizētā radošā konkursā 1.-4.klašu skolēniem "Roku rokā Kandavas novadu rotā". Bērniem vajadzēja parādīt gan individuālas, gan komandas prasmes, veicot uzdevumus pa stacijām, kurās uzdevumus bija sagatavojuši Kandavas novada radošie cilvēki -uzņēmēji. Katrā stacijā bērni izgatavoja kādu lietiņu, kuru pēc tam varēja paņemt līdzi uz mājām. Darbojoties bija jāsaklausa arī dažādas noderīgas zināšanas, kas bija jātspoguļo pasākuma noslēgumā, atbildot uz jautājumiem. Katrs bērns saņēma arī pateicību un mazu dāvaniņu, jo uzvarēja draudzība. Pasākums bija radošs, interesants, izzinošs un emocionāli piepildīts.
Lasīt visu ziņu21.novembrī Kandavas multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Nagla” pulcējās 8.-9.klašu skolēni no visām Kandavas novada skolām, lai piedalītos ikgadējā konkursā “Cildens mans novadiņš” noslēguma pasākumā.
Pirmais uzdevums - orientēšanās pa Kandavu, kurā tika meklēti un aprakstīti šī gada laikā tapušie apskates objekti pilsētā, piemēram, dzeja uz vecpilsētas namu fasādēm, mozaīkas gliemezis pilsētas centra skvērā vai informācijas stends pie bijušās Kandavas slimnīcas.
Pēc neliela koncerta, ko sniedza Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas popgrupa “Abaviņa”, konkursa dalībniekus sveica Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Liene Šnikvalde.
Katra komanda prezentēja šī gada jaunumus pagastā un pilsētā. Cēres skolas devītie prezentēja "gadsimta notikumu"- jauno asfaltēto Cēres ceļu.
Tradicionāli, kā jau katru gadu, katra komanda saņēma gardu pateicību no pagastu pārvaldniekiem un Izglītības pārvaldes.
Lasīt visu ziņuSkaista, skaista tēvu zeme
Pār visām zemītēm.
Augsti kalni, plaši lauki,
Zilis jūras ūdentiņš
Latvijas dzimšanas dienas svinības Cēres skolā 15. novembrī plkst. 12.00
Lasīt visu ziņu8. novembrī skolā notika Mārtiņdienas pasākums, kuru vadīja apvienotās 3.,4. klases audzinātāja. Šogad visas klases bija aktīvi pasākuma līdzdalībnieki, kuriem bija jātiek galā ar pieciem uzdevumiem, kas sevī ietvēra zināšanas par Mārtiņdienu. Minējām mīklas, meklējām ticējumus. Pēc zīmējumiem atšifrējām tautasdziesmas. Katrai klasei viena tautasdziesma bija jāatveido, bet pārējiem jāuzmin tā.
Par katru izpildītu uzdevumu klase saņēma fragmentu no Mārtiņdienas simbola, kurš beigās tika izveidots. Tas bija gailis.
Kas tā būtu par Mārtiņdienu bez ēšanas?! Šī gada uzdevums bija - ar ko tu pacienāsi Mārtiņbērnus? Te varēja redzēt klašu izdomu, jo neviens cienasts neatkārtojās. Aizejot no pasākuma katrs sev līdzi paņēma arī jaunas zināšanas jeb pievienoto vērtību.
Lasīt visu ziņu