Animācijas filmas

latvijas-skolas-soma-logo-krasains-1.webp

27.maijā skolēniem programmas "Latvijas skolas somas" ietvaros bija iespēja iepazīties ar latviešu mākslinieku un režisoru darbu latviešu animācijas filmu izlasē “Burkāns neparastais un viņa draugi”. Šajā izlasē  varēja redzēt režisoru I. Pavānes, D. Rīdūzes, N. Skapāna, M. Liniņa dsarbus.

Tāpat skolēni noskatījās latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras jaunāko pilnmetrāžas animācijas filmu SIRDS LIKUMS, kas veidota sadarbībā ar pazīstamo mākslinieku Alekseju Naumovu. Skolēni uzzināja, ka filma saņēmusi četras 2024. gada Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps”, tostarp arī kā Labākā animācijas filma. Filma veidota pēc latviešu literatūras klasiķa, novelista Jāņa Ezeriņa darba “Jaunais likums” motīviem.

latvijas-skolas-soma-logo-krasains-1.webp