Koncertlekcija "Jauns es biju karavīrs"

03.05.2023 12:00 - 13:00

img6465.jpg Programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 3. maijā ar koncertprogrammu "Jauns es biju karavīrs" Cēres pamatskolā viesojās folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači".

Folkloras kopas dalībnieki dziedāja latviešu tautasdziesmas – karavīru tautasdziesmas. Muzikālos priekšnesumus bagātināja arī interesanti stāstījumi. „Vilkači” sniedza skolēniem vērtīgu, nozīmīgu informāciju par Latvijas vēsturi, par latviešu tautas rašanos/izveidošanos, par latviešu tautas vērtībām (brīvību, svētkiem un kultūru),  par pašapziņu un piederību, par cieņu un mīlestību pret savu valsti un par darbošanos valsts labā, par karavīru dzīvi un profesionālās  darbības nozīmi (aizstāvot savu valsti), par rakstura īpašībām un personības kvalitāti, par tautastērpiem (raksturoja apģērba un apavu nozīmi gan no funkcionālā/praktiskā viedokļa, gan simboliski, kā arī pastāstīja par apģērbu un apavu darināšanu senos laikos – viņi paši bija tērpušies arheoloģiskajos tautastērpos un izstāstīja skolēniem arī par to, kas ir arheoloģija).

Tā kā „Vilkači” ir arī seno cīņu  kopa, tad viņi iepazīstināja skolēnus arī ar senajiem ieročiem. Un pēc pasākuma ikviens, kurš to vēlējās, varēja individuāli ar tiem iepazīties tuvāk. Skolēniem stāstīja arī par mūzikas instrumentiem, ko viņi koncertā spēlēja – skolēni uzzināja, no kādiem materiāliem un kā mūzikas instrumenti tikuši izgatavoti.

Visu varēja aptaustīt, uzmērīt un izmēģināt!

latvijasskolassomalogokrasains0.jpg

Pasākumu finansēja programma "Latvijas skolas soma"


printēt
<>


Jaunākās galerijas