Sākumskolēnu ekskursija

12.05.2022 09:30 - 14:00

latvijasskolassomalogokrasains.jpg12. maijā Cēres pamatskolas 1.-5.klašu skolēni devās ekskursijā uz Talsiem.

Vispirms tika iepazīti Talsi kā pilsēta. Raitā solī, gida pavadībā, skolēni kāpa lejā no kalna un atkal kalnā augšup. Skaisti skati, Talsu ezers, Sauleskalna estrāde, Luterāņu baznīca utt.

Pēc tam programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros muzejpedagoģiska nodarbība "Neba maize pati nāca" un iepazīšanās ar ekspozīciju Latvijas Lauksaimniecības muzejā. 

Maize jau no senseniem laikiem ir bijusi viens no nozīmīgākajiem pārtikas produktiem pret kuru cilvēki attiecas ar vislielāko cieņu, jo tās tapšana prasa sūru un grūtu darbu. Veidot izpratni skolēnos kāds darbs bija senčiem jāiegulda, lai celtu galdā smaržīgu maizes kukulīti.  Skolēni tiek iepazīstināti ar darba rīkiem, kas aptver zemes apstrādi un sagatavošanu sējai. Muzeja pedagogs izrādīja dažādus lauksaimniecības rīkus, kas detalizēti atspoguļo šo procesu. Tad seko stāstījums par labības sēju, pļauju un kulšanu, kā arī darbu maltuvē un maizes cepšanu. Nodarbības laikā skolēni tika iesaistīti graudu malšanas procesā, kur ik vienam ir iespēja darbināt graudu maļamās rokas dzirnavas un tikt pie paša bīdelētiem miltiem. Skolēnam stāstījuma laikā bija iespēja aktīvi līdzdarboties, izsakot minējumus par dažādiem maizes cepšanas rīkiem un to pielietojumu (piemēram, kas ir abra, lize, krāsns slota, kruķis, abrkasis u.c). Skolēni minēja latviešu tautas mīklas par noklausīto tēmu un piemeklēja dotajiem lauku darbu attēliem atbilstošas tautasdziesmas.

 

printēt
<>


Jaunākās galerijas