2. tikšanās Itālijā Torre Del Greco 1 Mazza-Colamarino skolā

13.03.2016 - 19.03.2016

No 13. līdz 18. martam Itālijas pilsētiņā Torre del Greco norisinājās otrā Erasmus + projekta “Mana tautība ir cilvēks” starptautiskā tikšanās, kuras tēma bija vide. Tajā piedalījās Cēres pamatskolas skolotājas, Ilona Lazdāne un Anna Griķe un trīs 8. klases skolnieki, Dāgs Lazdāns, Helēna Pētersone un Annija Jēce.

Torre del Greco jeb “Grieķu tornis” atrodas pusstundas braucienā ar vilcienu no Neapoles. Dienu pēc ielidošanas Latvijas komanda devās iepazīt trešo lielāko Itālijas pilsētu – gūtos iespaidus, kā arī pāris vārdus par savu viesģimeni sagatavojusi Helēna:

“Pirmdien, 14. martā braucām uz Neapoli vieni paši, jo pārējās valstis vēl nebija ieradušās. Neapolē devāmies aplūkot Neapoles katedrāli, kas ir lielākā visā pilsētā. Tālāk gājām apskatīt daudz un dažādas baznīcas, kas arī bija diezgan lielas, bet ne tik lielas kā Neapoles katedrāle. Pa ceļam redzējām interesantu baznīcu- Gesu Nuovo, kas ir arhitektūras brīnums. Pašās ekskursijas beigās devāmies uz Neapoles Nacionālo Arheoloģijas muzeju, kurā varēja ieraudzīt lieliskus romiešu mākslas paraugus.

Mani uzņēma Martina De Nardellis ar mammu Mariju un tēti Paolo. Martinai ir 13 gadi un viņa mācās 7. klasē. Martinai ir vecāka māsa Annapaola, kurai ir 20 gadi. Tajā laikā, kad ciemojos māsa nebija mājās, bet pie drauga, tāpēc nesanāca iepazīties. Mamma ļoti labi runāja angliski, bet tētis runāja tikai ar tulkotāja palīdzību. ”

Oficiālā salidojuma atklāšana notika 15. martā, kad jau bija ieradušās grieķu, rumāņu un bulgāru komandas. Projekta dalībnieki iepazinās ar vietējo skolnieku sagatavotajām prezentācijām par vidi, tās saudzēšanu, kā arī par dabu Kampānijas apkaimē. Pēcpusdienā visi devās uz vietējo domi, kur viesus uzņēma pats pilsētiņas mērs, kurš speciāli atlika ārkārta tikšanos ar Neapoles policijas galvu, lai pagodinātu ar savu klātbūtni.

16. martā notika izbrauciens uz abām apkaimes ievērojamākajām vietām – Vezuvu un populārākā itāļu 19. gadsimta dzejnieka Leopardi pēdējo mājvietu. Par piedzīvoto, kā arī savu viesģimeni tuvāk stāsta Annija:

“Trešdien devāmies uz Vezuvu. Tā kā lija lietus, staigājām tikai pa dabas takām. Mežs bija skaists - visi koki apauguši ar efejām. Redzējām arī pašmāju augus - strutenes, vijolītes, ozolus. Meža taka bija šaura, slidena un dubļaina, tāpēc apavu baltās zoles kļuva ļoti netīras. No vulkāna apskatījām pilsētu Torre del Greco. Skats bija fantastisks. Gids mums stāstīja par interesantu augu, kurš auga uz akmeņiem, vulkāna vēsturi. Atgriežoties pilsētā, gājām uz kafejnīcu, kurā ēdām daudz picas. Tās bija ļoti gardas. Manuprāt, šī bija visinteresantākā un piedzīvojumiem bagātākā diena visa ceļojuma laikā.

Dzīvoju pie 13 gadus vecas meitenes vārdā Ida. Viņas ģimene bija ļoti jauka - mamma un māsa Fabiana. Dzīvoklis atradās 5. stāvā. Tas bija ļoti skaisti un gaumīgi iekārtots. No balkona pavērās jauks skats uz Tirēnu jūru. Brokastīs ēdām maizītes ar šokolādes krēmu, dzērām tēju, kafiju vai siltu pienu. Interesanti bija tas, ka Ida kafijā bēra „Kellogs” pārslas. Pusdienās ēdām makaronus, picas, lazanju. Vakariņās ēdām ļoti bagātīgi – kartupeļus frī, kartupeļu sacepumu, makaronus, gaļu, salātus, zivju bumbiņas, mocarella sieru, olīvas, desu.”

Projekta noslēguma dienā skolniekiem bija iespēja iejusties itāļu skolnieku ādās un pavadīt ar viņiem dienu skolā, bet vakara pusē itāļu komanda visiem bija sagatavojusi burvīgu pārsteigumu – muzikālu un dejas priekšnesumu, kā arī kopīgas vakariņās restorānā. Ar šo dienu, kā arī ar savu viesģimeni tuvāk iepazīstina Dāgs:

“Ceturdiena bija aktivitāšu diena skolā. Skolā ir iekārtota daudzdzīvokļu mājā, kur aizņem divus stāvus. Pagrabstāvā ir zāle. Dienas sākumā notika stundas kopā ar itāļu skolēniem. Es piedalījos literatūras, itāļu valodas stundās. Helēna un Annija apmeklēja matemātikas un angļu valodas stundas. Skolēni bija diezgan trokšņaini. Pēcpusdienā mēs gatavojām Lieldienu dāvanu maisiņus no otreiz izmantojamiem materiāliem, jo mūsu tikšanās tēma bija “Vide”. Vakarā itāļu skolēni sniedza koncertu mums – viesiem un saviem vecākiem. Dziedāja un dejoja. Pēc tam svinīgas vakariņas restorānā.

Dzīvoju viesģimenē, kur bija mana vecuma meitene Antuaneta, viņas brālis Marko (8 gadi). Tētis Korrado strādā frizētavā. Mamma Ida ir mājsaimniece. Dzīvo viņi četristabu dzīvoklī. Viņi bija ļoti sirsnīgi, ļoti rūpējās par mani.

Brauciens bija aizraujošs, es ieguvu daudz jaunus draugus, uzzināju interesantus faktus par Itāliju, Neapoli, Torre Del Greco un Vezuvu, un pats svarīgākais - nostiprināju savas angļu valodas zināšanas.”

Mājupceļš no siltās Itālijas pavērsās ļoti saspringts. Veiksmīgi pēc pulksten sešiem no rīta ieradušies Neapoles stacijā, lai dotos tālāk uz Romu, atklājās, ka izsludināts dzelzceļa darbinieku streiks. Vilciens tiek atlikts ik pa piecām minūtēm un izbraucam mēs ar četrdesmit minūšu novēlošanos. Priekšā vēl viens vilciens līdz lidostai, kurā beigās nonākam piecdesmit minūtes pirms lidmašīnas pacelšanās. Noskrējušies, aizelsušies, pie bagāžas nodošanas punkta nonākam... tieši minūti minūtē pirms tā slēgšanas ciet! Latvijā visi atgriezās pilni iespaidu, pozitīvu emociju un jaunu stāstu, ar ko dalīties!

Anna Griķe

<>


Jaunākās galerijas