Izstāde "Skola 2019"

01.03.2019

Eiropas sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanas ietvaros 1. martā Cēres pamatskolas 7.-9.klašu skolēni piedalījās  karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Izglītības izstāde – izglītības iespēju apzināšana”.

Ķīpsalā notiekošajā izstādē "Skola 2019" skolēni varēja iepazīties ar dažādām izglītības iespējām gan Latvijā, gan ārzemēs. Izpētīt dažādu izglītības iestāžu piedāvājumu, saprast, kādi pamati būs nepieciešami nākotnes augstskolai.

Nacionālie bruņotie spēki piedāvāja iepazīties ne tikai ar dienesta un studiju iespējām Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, bet arī ar karavīru ieročiem un ekipējumu.

Izlūkošanas kaujas bruņutehniku un taktiskos transportlīdzekļus "Polaris" varēja apskatīt militārās tehnikas izstādē.

Profesionālās bakalaura studiju programmas "Vispārējās izglītības mūzikas skolotājs" studenti demonstrēja Karla Orfa instrumentārija pielietošanas iespējas nelielās performāncēs.

Varēja apskatīt RTU studentu radīto dronu balansēšanas modeli, konstruētos un izgatavotos pneimobiļus un procesora modeli, ar kura palīdzību var izzināt procesora izbūvi un darbības principus! RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni piedāvāja ar 3D skeneri noskenēt seju.

Latvijas Lauksaimniecības universitāte piedāvāja uzzināt, kā informācijas tehnoloģiju studenti un zinātnieki palīdz attīstīties dažādām nozarēm, programmējot nākotnes parkošanās sistēmas, prognozējot bišu saimju labsajūtu un kontrolējot viņu uzvedību.

Ja interesēja jaunākās mūsdienu tehnoloģijas, ja gribēji redzēt, uz ko ir spējīgi cilvēkiem līdzīgi roboti, – tad varēja iegriezties Transporta un sakaru institūta stendā.

Starptautiskais konsultāciju centrs par izglītības iespējām ārzemēs “KALBA” piedāvāja iespēju sastapt 13 ārvalstu augstskolu pārstāvjus.

Bija arī  iespēja netraucēti aprunāties ar Latvijas Karjeras attīstības asociācijas pieredzējušajiem konsultantiem, kas gaidīja Karjeras konsultanta sarunu telpā.

Blakus paviljonā varēja apskatīt Latvijas Grāmatu izstādi.

8.marts

08.03.2019 12:00 - 13:30 kur : Cēres pamatskola

8. martā Starptautiskajā Sieviešu dienā Cēres pamatskolā notika skolas meiteņu sacensības par titulu "Cēres supermeitene".

Meitenes sacentās dažādās disciplīnās: basketbola metienos, futbola sitienos, pildbumbas mešanā, lekšanā ar lecamauklu,  šautriņu mešanā, līdzsvara noturēšanā uz vienas kājas, diega ievēršanā adatā, pildīja vēdera presīti.

Saskaitot punktus, par uzvarētājām kļuva:

3.-4.klašu grupā 1.vieta- Alisa Strautiņa, 2.vieta - Signe Pole, 3.vieta - Inese Grīnberga

5.-6.klašu grupā 1.vieta - Mairita Zauerhagena, 2.vieta - Biruta Grīnberga, 3.vieta - Daniela Piusa

7.-9.klašu grupā 1.vieta - Krista Pole, 2.vieta - Aleksa Valtere, 3.vieta - Ģertrūde Dzene

Paldies sporta skolotājam Aivaram un zēniem par tiesāšanu!