3. tikšanās Grieķijā Trikalā 3. ģimnāzijā

10.04.2016 - 16.04.2016 kur : Cēres pamatskola

Trešā Erasmus + projekta “Mana tautība ir cilvēks” starptautiskā tikšanās norisinājās no 10. līdz 16. aprīlim Grieķijas vidienē. Trikalas 3. ģimnāzija uzņēma skolotājus un skolniekus no Itālijas, Bulgārijas, Rumānijas un Latvijas. Cēres pamatskolas skolotājas - Ilona Lazdāne un Anna Griķe, pavadīja trīs 9. klases skolnieces – Paulu Saiju, Alisi Poli un Samantu Balodi.

10. aprīļa pēcpusdienā Latvijas komanda ceļoja uz Atēnām, kur nākamajā dienā guva pirmos iespaidus par šo zemi un tās bagāto pagātni. Pilsētas iepazīšanu sākām no augšas – Akropoles, kurā varēja ne vien dzīvē izjust demokrātijas šūpuli, bet arī baudīt majestātisko ainavu – jūru, kalnus, kultūrvēsturiskos objektus un dzīvelīgo pilsētu. Pirms doties ar autobusu uz Trikalu, atpūtāmies Nacionālajos dārzos, kas pašā centrā sniedz veldzējumu no pilsētas burzmas. Tur palmas mijās ar kliņģerītēm, strūklakām... pirmo reizi atskārtām, ka esam nonākušas dienvidos. Projekta noslēguma dienā temperatūras stabiņš sasniedza +34 grādus!

Otrdienas rītā grieķu skolnieki iepazīstināja projekta dalībniekus ar savu pilsētu, skolu un dažām tradīcijām, tās izdziedot un izdejojot. Tad skolēniem bija iespēja piedalīties mācību stundās, kā arī darboties aktivitātēs, kas saistītas ar tikšanās tēmu “Drošs internets”. Pēcpusdienā, gida pavadībā, iepazinām Trikalu. Ar saviem 80 000 iedzīvotājiem tā ir auglīgā Tesālijas reģiona centrs. Pilsēta ir medicīnas dieva Asklēpija dzimtā puse, tai cauri plūst Litosas upe, kas vēl 19. gadsimtā esot bijusi kuģojama; arī Osmaņu impērija tajā atstājusi savas pēdas – mošeju, atdalītu, bet labi saglabājušos kristiešu tirgotāju kvartālu un restaurētu Bizantijas laika pili.

13. un 14. aprīlis tika veltīti tuvākas un tālākas apkaimes iepazīšanai. Mēs apmeklējām Volosu un tās ievērojamo arheoloģijas muzeju, Pīlija kalnu un tradicionālu ciematu, Egejas piejūras pilsētiņu Kalaneru, kur latviešu meitenes, visiem par lielu pārsteigumu, atklāja peldsezonu! Ceļā uz Meteoras klosteriem iegriezāmies Teopetras alā, kurā 20 gadu garumā arheologi cītīgi atraka akmens laikmeta cilvēku apmetni, kā arī uzgāja otru vecāko pēdas nospiedumu Grieķijā! Unesco pasaules mantojumā iekļautais Meteoru klosteru komplekss slejas uz stāviem smilšakmens torņiem, kas vēl līdz 20. gadsimtam nebija pieejami tūristiem. Mums bija iespēja gida pavadībā apmeklēt lielāko no tiem - Varlaamu, padziļinātāk iepazīt Grieķu pareizticīgo baznīcu un mūku dzīvi. Dienu noslēdzām ar girosiem, Dabas un sēņu muzeju un pastaigu Kalampakā.

Projekta noslēguma dienu pavadījām Trikalā. Skolas plašajā pagalmā pēc ikrīta direktora uzrunas un lūgšanas, projekta dalībnieki noformēja internacionālo kalendāru, kur atzīmēti katras valsts galvenie svētki. Vēlāk visi sapulcējās uz grieķu dejas nodarbībām – jauniegūtās zināšanas tika pielietotas vakarā, kur kopā restorānā pulcējās visi projekta dalībnieki, tur viņus priecēja dzīvā mūzika. Ar asarām acīs naktī mūs pavadīja atsaucīgās grieķu viesģimenes, kad mēs sēdāmies autobusā uz Atēnām, lai, lidojot caur Stambulu, atgrieztos nākamās dienas vakarā mājās.

Anna Griķe

<>


Jaunākās galerijas